maciek1

Zatrudnianie cudzoziemców baner 750x100px 4

2

Partnerzy

sanok2_kopia

ustrzyki

zarszyn

besko

lesko

lesko2

krosno

jaslo

brzozow

dynow

przemysl

podkarpacie

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem ustrzykionline.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
Tel. 506 137 803

Linki

Portale

Dzielnice


Stowarzyszenia

Urzędy
Urząd Skarbowy
ZUS
Urząd Miasta
Urząd Gminy
StarostwoPowiatowe
Urząd Pracy

Parafie

Szkoły

4 items tagged "BiOSG"

Wyników 1 - 4 z 4

Próbowała ukryć się w Bieszczadach

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 08, luty 2016 07:20

WETLINA / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Wetlinie zatrzymali wczoraj (tj. 4 lutego) kobietę poszukiwaną trzema listami gończymi.

14-85853

30 – letnia mieszkanka województwa wielkopolskiego przebywała w miejscowości Smerek. W Bieszczadach szukała pracy. Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów, ale strażnicy graniczni szybko ustalili, że od marca ubiegłego roku jest ona poszukiwana trzema listami gończymi. 30 – latka odpowie przed polskim wymiarem sprawiedliwości m.in. za kradzież, wyłudzenie kredytu oraz za podszywanie się pod inną osobę  wykorzystując dane personalne oraz wizerunek tej osoby.

Zatrzymana kobieta została przekazana funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Lesku celem jej przetransportowania do aresztu śledczego.

BiOSG

Pierwsza w tym roku zatrzymana grupa nielegalnych imigrantów w Bieszczadach

Category: Region
Utworzone: czwartek, 14, styczeń 2016 07:23

BIESZCZADY / 11 stycznia, tuż po północy, funkcjonariusze SG z Wojtkowej wykorzystując narzędzia optoelektroniczne, zaobserwowali idącą od granicy państwa grupę osób. Szybkie działania graniczne doprowadziły do zatrzymania grupy w okolicy miejscowości Bukowiec (powiat bieszczadzki). Okazało się, że w ośmioosobowej grupie są rodzice z trójką swoich dzieci (9,7,3 l.). Oprócz nich - dwóch mężczyzn i kobieta. Jeden z mężczyzn posiadał syryjski dokument tożsamości, natomiast pozostali oświadczyli, że są obywatelami Iraku i pieszo przekroczyli granicę.

14-84038

W tym samym czasie, inny patrol funkcjonariuszy SG, ustalił dwa pojazdy, które miały przewieźć grupę z granicy w głąb terytorium Polski. Do sprawy zatrzymano kierowców: dwóch Polaków, mieszkańców Bieszczad (21 i 22 l.) oraz dwóch ob. Ukrainy (27 i 29 l.).

Zatrzymaną grupę cudzoziemców przewieziono na Placówkę SG w Wojtkowej. Tam otrzymali ciepły posiłek i napoje. Wszyscy byli w dobrym stanie zdrowia. Mieli ciepłe ubrania i odpowiednie obuwie na zmianę. Jak wyjaśnili, celem ich podróży miała być Europa Zachodnia, gdzie mają swoje rodziny i znajomych.

Miłym akcentem jaki spotkał dzieci zatrzymanych Irakijczyków było wręczenie im paczki ze słodyczami od funkcjonariuszy należących do związków zawodowych z Krościenka.

Zgodnie z umową o readmisji, imigrantów przekazano z powrotem na Ukrainę. Natomiast, dwaj Polacy i dwaj Ukraińcy, którzy mieli za zadanie przetransportować grupę z granicy, pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania przez Straż Graniczną na Podkarpaciu nielegalnych imigrantów i czterech organizatorów przerzutu. Natomiast, w ubiegłym roku, na tzw. zielonej granicy, zatrzymano łącznie 65 imigrantów. Wśród nich odnotowano cztery przypadki w ramach których ujawniono pięć osób udzielających pomocy w transportowaniu cudzoziemców od granicy w głąb terytorium RP.

BiOSG

Konie służbowe Bieszczadzkiego OSG zaprezentowały się na paradzie w Lutowiskach

Category: Fotorelacje
Utworzone: piątek, 10, lipiec 2015 06:52

LUTOWISKA / Lewiatan, Kaprys, Korynt i Solo - konie służbowe Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, w sobotę 4 lipca wzięły udział w paradzie podczas XIV Powojennych Targów Końskich w Lutowiskach. Konie i ich opiekunowie – funkcjonariusze jeźdźcy, zaangażowani byli również w zabezpieczanie całej imprezy.

full 0c80e422daa70d09f6a46a24d324c3db

Targi Końskie w Lutowiskach nawiązują do przedwojennej tradycji organizowania jarmarków w Lutowiskach. Podczas targów odbywa się m.in. parada koni, pokazy ścieżki huculskiej, skoki jeździeckie, pokazy jazdy w stylu west (styl jazdy konnej wywodzący się z USA) oraz aukcja koni.

W sobotniej imprezie wzięło udział około stu jeźdźców z całego Podkarpacia. Paradzie przyglądali się mieszkańcy i turyści.

Konie służbowe Bieszczadzkiego OSG budziły bardzo duże zainteresowanie wśród uczestników targów końskich. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej jest jedynym Oddziałem w Straży Granicznej gdzie przy patrolowaniu granicy korzysta się z koni służbowych. Obecnie BiOSG posiada osiem koni. Warto podkreślić, że podczas szkolenia przygotowującego do służby w terenie, konie i ich jeźdźcy ćwiczą również zabezpieczanie imprez masowych.

W sobotę w Lutowiskach zaprezentowali się:

- koń służbowy Lewiatan – jeździec st. chor. Robert Strzelecki (PSG Ustrzyki Górne)

- Kaprys - st. chor. Marek Płeszka (PSG Ustrzyki Górne)

- Solo - mł. chor. Adrian Orłowski ( PSG Czarna Górna)

- Korynt - sierż. szt. Piotr Tokarczyk (PSG Czarna Górna)

 

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oddał szpik pacjentce z Włoch

Category: Region
Utworzone: piątek, 03, lipiec 2015 08:10

CZARNA GÓRNA / Marcin Idzik, funkcjonariusz z Placówki SG w Czarnej Górnej jest zarejestrowany jako dawca szpiku kostnego. Przed kilkoma dniami odebrał telefon i usłyszał, że może pomóc chorej osobie.

full e90f3cda114770cff79c04f0f18e2201

System wytypował go, jako potencjalnego dawcę i potwierdził zgodność DNA. Komórki macierzyste krwi były potrzebne w trybie pilnym w celu leczenia niespokrewnionego z funkcjonariuszem pacjenta, u którego lekarze zdiagnozowali zagrażającą życiu chorobę.

Trzeba było szybko działać. Pan Marcin bezzwłocznie zgłosił się do Szpitalu Uniwersyteckiego w Krakowie gdzie został poddany zabiegowi poboru komórek macierzystych szpiku kostnego poprzez ich odfiltrowanie z krwi.

Zabieg poprzedziła kuracja enzymem wzrostu komórek macierzystych szpiku kostnego. Naszemu Koledze 5-krotnie przefiltrowano krew (17 litrów) w celu uzyskania ilości komórek macierzystych szpiku niezbędnych dla biorcy.

Po zabiegu, który przebiegał bezstresowo i praktycznie bezboleśnie, dawca uzyskał informację, iż jego cenny szpik trafił celnie -  wprost do 65-letniej pacjentki z Włoch.

Pan Marcin oddał swój szpik honorowo i jak dodaje: fakt, że ratuje się komuś życie daje ogromną satysfakcję.

Ratując życie innej osobie, sam przeżył przygodę, która na kilka dni odmieniła jego codzienne życie.

Akcja przeprowadzona był pod opieką Fundacji DKMS Polska.

 

BiOSG

baner PO WER 300x250 pomarańcz 2 1 1 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Promowane firmy

 

Nasze Ustrzyki

250px-POL_Ustrzyki_Dolne_COA.svgUstrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktMapa Ustrzyk
punktHistoria Ustrzyk
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Ustrzyk
punktMuzea Ustrzyk

Komunikacja

ikonka_7Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktPKS Ustrzyki

punktPrywatni

Artykuły sponsorowane

Videorelacje

Szkoły

Ostatnie komentarze

 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 03:29
  спайс наркотики купить купить огнестрельный макаров зоофилы бесплатно проститутки челябинска зоо порно ...
   
 • Kontakt
  Schweigerrab 20.03.2018 03:28
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  Yggrnrab 20.03.2018 02:51
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 02:30
  наркотические курительные смеси проститутки волгограда купить наркотики красноярск детские порно ...
   
 • Kontakt
  Valentirab 20.03.2018 02:18
  Hello. And Bye.