maciek1

Zatrudnianie cudzoziemców baner 750x100px 4

2

Partnerzy

sanok2_kopia

ustrzyki

zarszyn

besko

lesko

lesko2

krosno

jaslo

brzozow

dynow

przemysl

podkarpacie

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem ustrzykionline.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
Tel. 506 137 803

Linki

Portale

Dzielnice


Stowarzyszenia

Urzędy
Urząd Skarbowy
ZUS
Urząd Miasta
Urząd Gminy
StarostwoPowiatowe
Urząd Pracy

Parafie

Szkoły

19 items tagged "Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej"

Wyników 1 - 19 z 19

Funkcjonariusze BiOSG doskonalą sie w patrolowaniu granicy na nartach ski - tour

Category: Region
Utworzone: wtorek, 24, luty 2015 12:39

BIESZCZADY / Przez cały miniony tydzień ( od 16.02 do 20.02) , 19 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doskonaliło swoje umiejętności z zakresu poruszania się na nartach ski – tour.

11822

Szkolenia takie organizowane są w Bieszczadzkim OSG co roku i są niezbędne przede wszystkim dla funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w bezpośredniej ochronie granicy w Bieszczadach. W szkoleniu wzięli wiec udział strażnicy graniczni z Placówek SG w : Ustrzykach Górnych, Czarnej Górnej, Stuposianach, Wetlinie. Kurs prowadzili instruktorzy – również funkcjonariusze BiOSG.

Podczas szkolenia doskonalono między innymi różne style jazdy na nartach, wykorzystanie sprzętu ski – tour w służbie ale także umiejętności przetrwania w trudnych warunkach górskich.

11829

11831

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze BiOSG ścigali się na nartach

Category: Region
Utworzone: wtorek, 17, luty 2015 08:10

MUCZNE / W sobotę (14 lutego) w miejscowości Muczne obyły się I Mistrzostwa w Biegach Narciarskich o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Zostały one zorganizowane w ramach II Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra”.

11797

Otwarty bieg narciarski „Tropem Żubra” przeznaczony jest dla amatorów i zawodników uprawiających narciarstwo biegowe. W tym roku na starcie stanęło 90 zawodników a wśród nich ośmiu funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Strażnicy graniczni byli klasyfikowani również w odrębnej kategorii „Straż Graniczna”.

Najlepszym zawodnikiem I Mistrzostw w biegach narciarskich o Puchar Komendanta BiOSG został ppor. SG Tomasz SZEREMETA ( PSG Wojtkowa), na drugiej pozycji uplasował się chor.sztab. SG Adam DUDKA (PSG Czarna Górna) a na trzeciej – ppłk SG Mariusz WRÓBEL (WNiAW).

Sukcesem zakończył się start jedynej kobiety z Bieszczadzkiego Oddziału SG plut. SG Irminy Sikory (PSG Medyka), która w kategorii open  kobiet zajęła III miejsce.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej nie tylko ścigali się na trasach biegu ale również brali udział przy jego organizacji: podczas wyznaczania tras oraz przy zabezpieczaniu samego biegu.

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczył Zastępca Komendanta BiOSG płk SG Robert Rogoz, który dopingował funkcjonariuszy BiOSG od samego rozpoczęcia zawodów aż do przybiegnięcia ostatniego zawodnika na metę.

Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki Żubra, ufundowane przez NSZZFSG przy BiOSG oraz IPA Region Bieszczadzki.

Bieg Narciarski „Tropem Żubra” to ostatni sprawdzian dla funkcjonariuszy BiOSG przed mistrzostwami Polski Straży Granicznej w ramach Biegu Piastów (odbędzie się 27-28 lutego w Szklarskiej Porębie). Funkcjonariusze BiOSG mają ambitny plan powtórzyć ubiegłoroczny sukces i znów zająć I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

GALERIA: Tu

Bieszczadzki Oddział SG

Wyłudził wizę pracowniczą

Category: Region
Utworzone: piątek, 30, styczeń 2015 14:35

GMINA USTRZYKI DOLNE / Wczoraj (tj. 29 stycznia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Wojtkowej zatrzymali do kontroli busa, którym podróżowali m.in. obywatele Ukrainy.

11740

Jak się okazało, jeden z pasażerów 40 – letni mężczyzna, wyłudził wizę pracowniczą aby móc wyjechać do Włoch. Zgodnie z posiadanymi dokumentami Ukrainiec powinien w Polsce zgłosić się do pracodawcy i podjąć prace jako tynkarz. Mężczyzna przyznał, że nie miał zamiaru pracować w naszym kraju, a celem jego podróży są Włochy gdzie przebywa obecnie jego matka.

Komendant Placówki SG wydał decyzję o unieważnieniu wizy oraz decyzje zobowiązująca Ukraińca do powrotu na Ukrainę z zakazem wjazdu do Polski prze okres 6 miesięcy.

 

Referat prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Zamiast soczku - papieroski

Category: Ustrzyki
Utworzone: piątek, 30, styczeń 2015 14:29

USTRZYKI DOLNE / Były już papierosy w torcie, w lodówkach… a tym razem funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy z przemytu ukryte w kartonach po sokach owocowych.

11737

W środę (28 stycznia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku prowadząc kontrolę legalności pobytu na bazarze w Ustrzykach Dolnych, wylegitymowali dwoje obywateli Ukrainy: 47 - letnią kobietę i 26 - letniego mężczyznę. W ich bagażach podręcznych strażnicy graniczni znaleźli dwa 1,5 litrowe soki w kartonowych opakowaniach. Okazało się jednak, że zamiast soku w kartonach były papierosy produkcji ukraińskiej – po 11 paczek w każdym kartonie. Ukraińcy prawdopodobnie chcieli sprzedać papierosy na bazarze.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Krościenku wszczęli wobec Ukraińców postępowanie karno – skarbowe, za popełnione wykroczenie grozi im kara grzywny.

 

Referat prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Szkolenie koni służbowych w Bieszczadach

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 26, styczeń 2015 12:37

WOŁOSATE / W terminie od 14 stycznia do 6 lutego w m. Wołosate (Bieszczady) prowadzone jest szkolenie czterech nowo zakupionych koni służbowych. Łącznie, Straż Graniczna na Podkarpaciu ma ich dziewięć, a Bieszczadzki OSG  jest jednym w Polsce, gdzie w służbie granicznej wykorzystywane są konie.

11726

Aby "dostać się" do służby w Bieszczadach, konie musiały sprostać ostrym kryteriom naboru. Dotyczyło to m.in. ich doskonałego stanu zdrowia, kondycji, zrównoważonego charakteru, odpowiedniego wieku: od 3 do 5 lat.

Szkolenie prowadzi hipolog z Bieszczadzkiego OSG oraz instruktorzy jazdy konnej. 

Nowi, czworonożni funkcjonariusze, oprócz ćwiczeń na ujeżdżalni i w terenie, przyzwyczajane są do pracy w patrolu, wystrzałów z broni palnej, prowadzenia pościgu a także transportu i  zabezpieczania imprez masowych.

 11727

Czeka ich służba w trudnych bieszczadzkich warunkach, również na terenach ekologicznie chronionych w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

W trakcie szkolenie, chor. sztab. SG Grzegorzowi Kaszany został wręczony certyfikat za udział w międzynarodowym szkoleniu jeźdźców konnych w brytyjskiej Policji konnej, w Liverpoolu.

Rzecznik prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Pajero już w Bieszczadzkim OSG

Category: Region
Utworzone: piątek, 09, styczeń 2015 13:10

BIESZCZADY / Osiem nowych Mitsubishi Pajero wjechało wczoraj (tj. 8 stycznia) na teren Komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Jeszcze w tym miesiącu samochody zostaną przekazane na placówki Bieszczadzkiego OSG.

11579

Pojazdy marki Mitsubishi PAJERO/MONTERO mają napęd na cztery koła. Nowoczesna konstrukcja i wyposażenie samochodów zapewnią optymalne wykorzystanie tych pojazdów w służbie. Mitsubishi zakupiono w wersji oznakowanej i wyposażonej w sygnały uprzywilejowania w ruchu drogowym.

Samochody napędzane są silnikiem diesla o pojemności skokowej 3200 cm3 i mocy znamionowej równej 147 kW (ok. 200 KM). Pojazdy spełniają najnowsze wymagania w zakresie emisji zanieczyszczeń.

11580

Mitsubishi Pajero posiadają w wyposażeniu dwie przednie poduszki powietrzne i cztery kurty boczne, system zapobiegający blokowaniu kół, system stabilizacji toru jazdy. Wysposażone sa również w dodatkowe urządzenia zapewniające ich wysoką mobilność w terenie oraz odpowiedni komfort użytkowania m.in. możliwość blokowania układów napędowych, wyciągarkę o sile uciągu 4500 kg, środki łączności kompatybilne z dotychczas użytkowanymi radiotelefonami, czy też klimatyzację oraz ogrzewanie postojowe, które działa niezależnie od pracy silnika.

11581

Samochody zostały zakupione w ramach projektu FGZ-12-3143 „Doposażenie jednostek Straży Granicznej w środki transportu”. Zakup został dofinansowany ze środków Funduszu Granic Zewnętrznych – Program Roczny 2013.

Łączna wartość  ośmiu nowych pojazdów w Bieszczadzkim OSG to 1 350 000 złotych.

Referat prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Łapówka nie pomogła

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 01, grudzień 2014 13:06

CZARNA GÓRNA / Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ukraińskiego kierowcę, który usiłował wręczyć kontrolującym łapówkę w kwocie 50 euro, za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych.

11341

27 listopada, funkcjonariusze SG z Czarnej Górnej, w trakcie prowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemców, zatrzymali ukraińskiego busa. Pojazdem, oprócz kierowcy, podróżowało czworo obywateli Ukrainy. Nikt z podróżnych nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze poinformowali cudzoziemców o naruszeniu przepisów Prawa o ruchu drogowym i zagrożeniu karą grzywny. W tym momencie, kierowca włożył do paszportu 50 euro i usiłował pieniądze wręczyć kontrolującym, mówiąc, że bardzo się spieszą i chcą ominąć wszelkie formalności. 

Kierowca został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa dotyczącego wręczenia łapówki. Aktualnie, czeka go postępowanie karne.

 

Rzecznik prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Ukrainiec nie chciał pracować w Polsce tylko w Hiszpanii

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 17, listopad 2014 08:32

WOJTKOWA / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Wojtkowej zatrzymali wczoraj ( tj. 13 listopada) 43 – letniego obywatela Ukrainy, który wyłudził tzw. wizę z prawem do pracy w Polsce aby wjechać na terytorium Unii Europejskiej.

11251

Strażnicy graniczni prowadzili w miejscowości Korytniki działania pod kątem kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski. Do kontroli zatrzymali busa, którym podróżowali obywatele Ukrainy. Wśród nich był 43 – letni mężczyzna, który posiadał wizę z prawem do pracy w Polsce. Zgodnie z dokumentami Ukrainiec miał pracować w gospodarstwie sadowniczym  na terenie województwa mazowieckiego. Strażnikom granicznym oświadczył jednak, że nie ma zamiaru podjąć działalności zarobkowej w Polsce ale planuje jechać do Barcelony, gdzie przebywa jego żona i tam poszukać pracy.

Mężczyzna został zatrzymany na podstawie artykułu 394 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 roku o cudzoziemcach. Komendant Placówki wydał decyzję o unieważnieniu wizy i wydał decyzję zobowiązującą Ukraińca do powrotu na Ukrainę.

Art. 394. „1. Cudzoziemiec, wobec którego zachodzą okoliczności uzasadniające wydanie mu decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu albo który uchyla się od wykonania obowiązków określonych w tej decyzji (…) może być zatrzymany na okres nie dłuższy niż 48 godzin.”

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Zatrzymano grupę przemytników

Category: Region
Utworzone: czwartek, 23, październik 2014 07:31

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy działali w grupie zajmującej się przemytem ludzi oraz towarów akcyzowych przez zieloną granicę. Trzech mężczyzn zostało złapanych „na gorącym uczynku” w trakcie przenoszenia przez granicę 109 kilogramów bursztynu i ponad 10 tysięcy paczek papierosów.

11104

Zatrzymani mężczyźni to 5 obywateli Ukrainy w wieku od 41 lat do 29 lat oraz 36  - letni Polak  – mieszkaniec okolic Sanoka. Dwóch Ukraińców to bracia.

Grupa była obserwowana przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej od lipca br. W minionym tygodniu, w nocy ze środy na czwartek (15/16.10), mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku – podczas przemytu przez tzw. zieloną granicę (w okolicach Arłamowa) 109 kilogramów bursztynu i 10,5 tysiąca paczek papierosów. Towar zapakowany był w 17 kartonów, każdy z nich ważył ok. 15 kilogramów. Przeniesienie ich z Ukrainy do Polski zajęło trzem przemytnikom zaledwie kilka minut.  Mężczyźni podczas zatrzymania stawiali opór, próbowali uciekać. Strażnicy graniczni musieli użyć wobec nich środków przymusu bezpośredniego – m.in. w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

Pozostałych trzech mężczyzn, którzy byli odbiorcami towaru, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali w pobliżu miejsca gdzie dokonano przemytu.

Strażnicy graniczni zabezpieczyli gotówkę w polskiej i obcej walucie – m.in. 5 tysięcy USD i 250 Euro . Jeden z Ukraińców posiadał pistolet. Analiza wykaże czy jego użycie zagrażało życiu lub zdrowiu funkcjonariuszy SG. Zabezpieczono również telefony oraz liczne notatki przemytników potwierdzające prowadzenie przez nich działalności przestępczej.

11109

Mężczyźni zajmowali się również organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy. Działalność ta jest przedmiotem prowadzonego śledztwa.

Aby zatrzymać grupę przemytników funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG przeprowadzili m.in. operacje kontrolowanego przyjęcia korzyści majątkowej.

Wartość zatrzymanego bursztynu to 108 tysięcy złotych a papierosów - 125 tysięcy złotych.

Sprawa jest rozwojowa nie są wykluczone kolejne zatrzymania. Śledztwo prowadzą funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

 Zatrzymanym postawiono zarzuty popełnienia przestępstw karno – skarbowych,. Trzech z nich było również sprawcami przekroczenia granicy wbrew przepisom prawa, natomiast jeden z zatrzymanych odpowie za wręczenie korzyści majątkowej oraz za organizowanie całego procederu.

Referat prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Wizyta Ministra Piotra Stachańczyka

Category: Region
Utworzone: czwartek, 23, październik 2014 07:10

W sobotę 18 – go października, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wizytował Piotr Stachańczyk – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Wizyta miała charakter roboczy.

11094

Wspólnie z Komendantem Głównym Straży Granicznej gen. dyw.SG Dominikiem Traczem oraz z Komendantem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Piotrem Patlą odwiedzili Placówki SG w Ustrzykach Górnych, Wetlinie i w Stuposianach.

Podczas wizyty Minister Piotr Stachańczyk zapoznał się z infrastruktura bieszczadzkich Placówek SG oraz ze specyfiką i warunkami służby na tzw. „zielonej granicy”.

11095

Referat prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Pożegnanie z mundurem

Category: Region
Utworzone: piątek, 19, wrzesień 2014 06:32

BIESZCZADY / Wczoraj, 17 września 2014 r., po ponad dwudziestoletniej służbie w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, odszedł do rezerwy Komendant placówki SG w Czarnej Górnej, a wcześniej w Stuposianach - ppłk SG Bogusław Kochanowicz. Uroczystość, swoją obecnością zaszczycił Komendant Główny SG gen. dyw. SG Dominik Tracz.

10868

Uczestniczący w pożegnaniu, Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. Dominik Tracz, podziękował Kochanowiczowi za wieloletnią służbę i wręczył mu akt mianowania na stopień podpułkownika. Natomiast, od Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG, emeryt otrzymał pamiątkową replikę szabli oficerskiej. Na szabli wygrawerowano napis: „ Za wzorową służbę dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej”.

Pełniąc służbę w Bieszczadzkim Oddziale SG ppłk SG Bogusław Kochanowicz zajmował kolejno stanowiska - strażnika granicznego, kierownika zmiany i zastępcy komendanta w Lutowiskach (1993 r. do 2004 r.), zastępcy komendanta w Czarnej Górnej (2004 r. do 2005 r.), komendanta placówki w Stuposianach (2005 r. do 2013 r.) i sprawowane po dziś - stanowisko Komendanta Placówki SG w Czarnej Górnej.

10870

Za osiągnięcia w ochronie granicy państwowej ppłk SG Bogusław Kochanowicz był wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi i resortowymi od Srebrnego Krzyża Zasługi otrzymanego w 2010 roku poprzez otrzymany w 2007 roku Srebrny Medal za Zasługi dla Straży Granicznej i Złoty Medal za Długoletnią Służbę.

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału płk Waldemar Skarbek, dziękując za wzorową służbę zaznaczył, że dzisiejsze pożegnanie to szczególny moment, bowiem już jutro ppłk Kochanowicz stanie przed innymi wyzwaniami. -"Panie Pułkowniku, dziękuję za rzetelną i odpowiedzialną służbę, zaangażowanie w codzienne wypełnianie obowiązków w ochronie tak trudnej "zielonej granicy". Pragnę życzyć powodzenia na cywilnym odcinku życia i jestem pewien, że również i tutaj osiągnie Pan osobiste sukcesy" - dodał .

10872

Obowiązki nowego Komendanta  Placówki SG w Czarnej Górnej powierzono mjr. SG Piotrowi Mielcarek.

Rzecznik prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Ponownie zatrzymany za przemyt papierosów

Category: Region
Utworzone: środa, 10, wrzesień 2014 07:11

TRZCIANIEC / Funkcjonariusz Straży Granicznej z placówki SG w Wojtkowej, podczas wspólnego patrolu z funkcjonariuszami UC z Krościenka, ujawnili ponad 22 tysiące sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Kontrabanda znajdowała się w bagażniku samochodu, transportował ją mieszkaniec Podkarpacia.

10812

Funkcjonariusze wykonywali czynności kontrolne w miejscowości Trzcianiec. Do kontroli drogowej zatrzymali samochód osobowy marki Audi A4. Nie posiadające polskiej akcyzy paczki papierosów, były zapakowane w kartonowe pudła i przewożone w bagażniku samochodu. Pojazdem kierował mieszkaniec Międzybrodzia. Podczas składania wyjaśnień mężczyzna stwierdził, że papierosy zakupił od nieznanego mu bliżej obywatela Ukrainy i zamierzał odsprzedać z zyskiem. Wcześniej był już zatrzymywany za przemyt papierosów na tzw. granicy "zielonej". Szacunkowa wartość kontrabandy to ponad 13 tys. zł.

10813

Mężczyznę czeka postępowanie karno-skarbowe. Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

 

Rzecznik prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

39 sztuk niewybuchów ujawniono w okolicach Wetliny

Category: Region
Utworzone: piątek, 01, sierpień 2014 06:54

WETLINA / Od dziś (tj. od 31 lipca) saperzy z Rzeszowa rozpczną neutralizację 39 sztuk niewybuchów znalezionych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Wetlinie i przez pracownika Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

10646

We wtorek ( 29 lipca) strażnicy graniczni patrolując okolice miejscowości Wetliny - głównie poza szklakami turystycznymi, znaleźli 15 sztuk niewybuchów (prawdopodobnie pociski artyleryjskie z czasów II Wojny Światowej). Podczas zabezpieczania przyległego terenu w odległości około 50 metrów ujawniono kolejne 23 sztuki niewybuchów (prawdopodobnie pociski moździerzowe również z czasów II wojny światowej).

10647

W tym samym dniu (29 lipca) do Placówki Straży Granicznej w Wetlinie zgłosił się pracownik Bieszczadzkiego Parku Narodowego  z informacją, że w rejonie Górnej Wetlinki, około 200 m od drogi głównej,   w kompleksie leśnym znalazł niewybuch - prawdopodobnie granat z czasów II Wojny Światowej. We wskazane miejsce udał się patrol funkcjonariuszy SG z Wetliny, który zlokalizował i potwierdził miejsce odnalezienia niewypału.

10648

O znaleziskach, zgodnie z procedurami, natychmiast powiadomiono Dyżurnego 21 Batalionu Dowodzeniaw Rzeszowie oraz Komendę Powiatową Policji w Lesku. Strażnicy graniczni z Wetliny zabezpieczyli też tereny wokół niewybuchów aby nikt przypadkowy nie mógł się tam dostać.

źródło: Referat prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Lekkomyślni turyści-zasady przebywania w strefie nadgranicznej i pasie drogi granicznej

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 21, lipiec 2014 13:05

USTRZYKI GÓRNE / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych ukarali wczoraj (20 lipca) mandatem karnym turystę z Rzeszowa, który nielegalnie przekroczył granicę państwową.

10610

29 – letni mieszkaniec Rzeszowa kierowany ciekawością złamał przepisy  prawa i przeszedł przez granicę polsko – ukraińską w okolicach miejscowości Wołosate. Funkcjonariusze Straży Granicznej ukarali go mandatem karnym kredytowanym w wysokości 100 zł.

W okresie wakacyjnym zwiększa się liczba osób – turystów, którzy lekkomyślnie przekraczają linię granicy. Ciekawość i lekkomyślność nie są  żadnym usprawiedliwieniem, nielegalne przekroczenie granicy jest czynem karalnym na podstawie art. 49a §1 kw i grozi za to kara grzywny do 500 złotych.

Art. 49a. § 1. Kto wbrew przepisom przekracza granicę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze grzywny.

Zasady przebywania w strefie nadgranicznej oraz na odcinkach pasa drogi granicznej uregulowane są rozporządzeniami Wojewody Podkarpackiego ( Rozporządznie Nr 15/09 i Rozporządzenie Nr 16/09 z dnia 19 października 2009 roku). Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad tym aby przepisy te były przestrzegane.

Na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz przebywania na pasie drogi granicznej – czyli w odległości do 15 metrów od linii granicy. Zakaz ten nie obowiązuje w miejscach gdzie biegną szlaki turystyczne, aczkolwiek osoby które poruszają się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej muszą posiadać dokument stwierdzający tożsamość. 

Na odcinku granicy państwowej od szczytu Rozsypaniec do szczytu Opołonek dopuszczony jest ruch zorganizowanych grup turystycznych z przewodnikiem, pod warunkiem uzyskania zgody  właściwego terytorialnie Komendanta Placówki Straży Granicznej oraz zgody Dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Bezwzględnie zabronione jest podawanie lub przerzucanie przez linię granicy jakichkolwiek przedmiotów.

W odległości do 300 metrów od linii granicy państwowej zabronione jest również rozpalanie ognisk, pozostawianie niewygaszonych ognisk, zapałek i niedopałek papierosów.

Pas drogi granicznej na którym obowiązuje zakaz przebywania oznaczony jest tablicami „Pas drogi granicznej – wejście zabronione”.

Za naruszenie powyższych przepisów może zostać wymierzona kara grzywny.

 

Źródło: Referat prasowy

Bieszczadzki Oddział

Straży Granicznej

Wycieczka w Bieszczady zakończona mandatem

Category: Region
Utworzone: środa, 09, lipiec 2014 13:45

WOJTKOWA / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Wojtkowej ukarali w poniedziałek (7 czerwca) mandatem karnym mężczyznę, który w Bieszczady wybrał się samochodem wyrejestrowanym 10 lat temu.

10566

Strażnicy graniczni z Wojtkowej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel Omega. Podróżował nim mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna nie posiadał dowodu rejestracyjnego pojazdu, twierdził że samochód jest własnością firmy jego brata i to on posiada wszystkie wymagane dokumenty. Podczas dalszych czynności kontrolnych ustalono, że pojazd został wyrejestrowany i skreślony z ewidencji w czerwcu 2004 roku, od tego czasu nie powinien był poruszać się po drogach  publicznych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili również, że nie jest to pierwszy tego typu wybryk mężczyzny. Był on już wcześniej kilkakrotnie karany przez funkcjonariuszy Policji za brak dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Strażnicy graniczni z Wojtkowej ukarali mężczyznę mandatem karnym kredytowanym w wysokości 500 zł, ponadto na jego koszt odholowano pojazd.

 

Źródło: Rzecznik prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Patrol funkcjonariuszy SG z Krościenka znalazł niewybuchy

Category: Region
Utworzone: piątek, 04, lipiec 2014 10:04

KROŚCIENKO / Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Krościenku znalazł dziś rano ( 4 lipca) niewybuchy prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

10542

Po wstępnych oględzinach stwierdzono, że przedmioty metalowe, które znaleźli strażnicy graniczni z Krościenka to granaty ręczne, pociski moździerzowe, fragmenty amunicji i zapalniki do pocisków moździerzowych.

10543

Niewybuchy znaleziono w lesie niedaleko Krościenka, ok. 150 metrów od drogi krajowej nr 84. Teren został zabepieczony. Zgodnie z procedurą o znaleziskach powiadomiono funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych oraz Patrol Saperski z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Jeszcze dziś niewybuchy mają zostać zneutralizowane.

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział

Straży Granicznej

Cztery tysiące paczek - przez "zieloną granicę"

Category: Region
Utworzone: piątek, 20, czerwiec 2014 11:01

BIESZCZADY / Funkcjonariusze SG z Krościenka, w bezpośredniej bliskości polsko-ukraińskiej granicy w Bieszczadach, zatrzymali dwóch mężczyzn niosących 4 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy były zapakowane w kartonowe pudła z przymocowanymi, parcianymi szelkami. Okoliczności sprawy wskazywały na przemyt towaru z Ukrainy. Mężczyźni widząc funkcjonariuszy, porzucili "plecaki" i zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali ujęci.

O miejscu zatrzymania sprawców i kontrabandzie funkcjonariusze SG powiadomili ukraińskie służby graniczne.

Po upływie krótkiego czasu, okazało się, że po stronie ukraińskiej, zatrzymano osoby podejrzane o dostarczenie papierosów polskim odbiorcom.

Szacunkowa wartość takiej ilości kontrabandy to 47 tys. zł.

Aktualnie, obaj zatrzymani mężczyźni (48 i 30 l.) pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku. Czeka ich postępowanie karno-skarbowe. Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

10463

10464

10465

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straż Ganicznej

Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Euroregionu Karpaty

Category: Region
Utworzone: piątek, 20, czerwiec 2014 10:56

ŁUPKÓW / Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zajęła II miejsce podczas VIII Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych Euroregionu Karpaty.

Zawody zostały rozegrane dniach 12 – 13 czerwca  na strzelnicy ZK w Łupkowie. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele podkarpackich służb mundurowych oraz funkcjonariusze służby więziennej i policji z Węgier i ze Słowacji, łącznie 17 trzyosobowych drużyn.

Podczas zawodów rozegrano indywidualne i zespołowe konkurencje strzeleckie dla mężczyzn i kobiet z pistoletu Walter wz. 99 oraz pistoletu maszynowego Glauberyt wz. 98. Uzupełnieniem zmagań strzeleckich była konkurencja w zakresie rzutu granatem ćwiczebnym do wyznaczonego celu. O kolejności miejsc zajętych przez poszczególnych zawodników lub drużyny w danej klasyfikacji decydowała najwyższa ilość punktów, uzyskanych we wszystkich programowych konkurencjach łupkowskich zawodów.

W wyniku zmagań najlepszą męską drużyną mistrzostw okazali się funkcjonariusze Służby Więziennej z ZK w Łupkowie, drugie miejsce zajęli strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego OSG  a trzecie Liga Obrony Kraju. Funkcjonariusze BiOSG dobrze spisali się również w indywidualnej klasyfikacji mężczyzn, na pierwszym miejscu zawody ukończył chor.szt. SG Krzysztof Lis (Komenda Oddziału) a na trzecim mł. chor. SG Jarosław Wirth (Komenda Oddziału). W klasyfikacji indywidualnej kobiet na pierwszym miejscu, zawody ukończyła funkcjonariuszka słowackiej policji z Preszowa, a tuż za nią na drugiej pozycji uplasowała się plut. Katarzyna Popowicz (PSG Korczowa)  i kpt. SG Joaanna Siepioła (Komenda Oddziału).  W klasyfikacji drużynowej kobiet funkcjonariuszki BIOSG były bezkonkurencyjne zajmując I miejsce.

Patronat nad zawodami objął Dyrektor Generalny Służby Więziennej – gen. Jacek Włodarski.

 

10466

10467

10468

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Spokojnie, to tylko ćwiczenia FOTO

Category: Fotorelacje
Utworzone: środa, 04, czerwiec 2014 06:26

BIESZCZADY / 28 maja, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Wojtkowej, koordynowali ćwiczenia w ramach szkolenia rotacyjnego pododdziałów Narodowych Sił Rezerwowych. Zadanie ćwiczebne dotyczyło strategii ochrony granicy państwowej podczas wystąpienia zagrożeń transgranicznych w tym masowej, nielegalnej migracji. 

W  ramach poligonu 1 kompania Narodowych Sił Rezerwowych Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego z Rzeszowa, wspierana instruktorami z 14 dywizjonu artylerii samobieżnej, w rejonie bieszczadzkiej placówki Straży Granicznej w Wojtkowej realizowała zintegrowane zajęcia ćwiczebne. Tematem szkolenia było:"Wzmocnienie ochrony granicy państwowej podczas wystąpienia sytuacji kryzysowej”.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Wojtkowej uczestniczyli najpierw w zajęciach teoretycznych w Trzciańcu, a następnie w praktycznym koordynowaniu działań prowadzonych bezpośrednio na granicy państwa.

Scenariusz ćwiczeń zakładał hipotetyczną sytuację w wyniku której na skutek niestabilnej sytuacji polityczno-gospodarczej w państwie sąsiednim narastają niepokoje społeczne, pogarsza się sytuacja gospodarcza w następstwie czego dochodzi do załamania poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego. W skutek takiej sytuacji  miejscowa ludność, przemytnicy oraz nielegalni migranci coraz częściej w nielegalny sposób próbują przedostawać się na terytorium Polski. Na potrzeby ćwiczenia stworzona została grupa nielegalnych migrantów, których pozorowali żołnierze pod kierunkiem funkcjonariusza SG.

Działania pościgowe i graniczne trwały kilka godzin i zakończyły się pełnym sukcesem.

Po zakończeniu zajęć plutony zostały przegrupowane do Trzciańca gdzie koordynator ćwiczenia wraz z Komendantem placówki SG z Wojtkowej ppłk SG Mariuszem Wróblem podsumowali ćwiczenie i omówili przyjętą strategię działania.

 10318 thumb medium480 360

 

 

Źródło: Rzecznik prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

baner PO WER 300x250 pomarańcz 2 1 1 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Promowane firmy

 

Nasze Ustrzyki

250px-POL_Ustrzyki_Dolne_COA.svgUstrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktMapa Ustrzyk
punktHistoria Ustrzyk
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Ustrzyk
punktMuzea Ustrzyk

Komunikacja

ikonka_7Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktPKS Ustrzyki

punktPrywatni

Artykuły sponsorowane

Videorelacje

Szkoły

Ostatnie komentarze

 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 03:29
  спайс наркотики купить купить огнестрельный макаров зоофилы бесплатно проститутки челябинска зоо порно ...
   
 • Kontakt
  Schweigerrab 20.03.2018 03:28
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  Yggrnrab 20.03.2018 02:51
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 02:30
  наркотические курительные смеси проститутки волгограда купить наркотики красноярск детские порно ...
   
 • Kontakt
  Valentirab 20.03.2018 02:18
  Hello. And Bye.