maciek1

Zatrudnianie cudzoziemców baner 750x100px 4

2

Partnerzy

sanok2_kopia

ustrzyki

zarszyn

besko

lesko

lesko2

krosno

jaslo

brzozow

dynow

przemysl

podkarpacie

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem ustrzykionline.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
Tel. 506 137 803

Linki

Portale

Dzielnice


Stowarzyszenia

Urzędy
Urząd Skarbowy
ZUS
Urząd Miasta
Urząd Gminy
StarostwoPowiatowe
Urząd Pracy

Parafie

Szkoły

86 items tagged "KPP Ustrzyki Dolne"

Wyników 1 - 20 z 86

"Mapa zagrożeń bezpieczeństwa" na Podkarpaciu

Category: Wydarzenia
Utworzone: piątek, 12, luty 2016 08:13

PODKARPACIE / Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego niezwykle ważne jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie - głównie społecznościom lokalnym - skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń. Takim narzędziem jest "Mapa zagrożeń bezpieczeństwa". Pozwala ona na przypisanie danych o zagrożeniach przestępstwami czy wykroczeniami do konkretnego rejonu - województwa, powiatu czy gminy. 

1568160006

Każdy może pomóc w tworzeniu map zagrożeń bezpieczeństwa na Podkarpaciu przesyłając informacje na specjalnie uruchomioną skrzynkę kontaktową poczty elektronicznej (w informacji należy wskazać, którego powiatu lub gminy dotyczy):

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W sprawie "Map zagrożeń" można też kontaktować się ze swoim dzielnicowym lub z najbliższą jednostką policji.

Stworzenie map zagrożeń ma zobrazować stan bezpieczeństwa na danym obszarze, wskazując zagrożenie przestępczością określonego rodzaju, szczególnie uciążliwymi wykroczeniami czy patologiami. Ma też wskazać miejsca bezpieczne. Mając pełny i rzetelny obraz policja może lepiej dostosować swoje działania, np. częściej kierować w takie miejsca patrole. Mapa sporządzana jest w formie graficznej - ilustrującej zagrożenia w konkretnym rejonie oraz opisowej zawierającej szczegółowe informacje o miejscu, czasie i częstotliwości występowania zagrożeń.

Każda mapa zagrożeń musi odzwierciedlać zagrożenia już dostrzeżone i zarejestrowane na przełomie określonego czasu przez służby i inspekcje, uczestniczące w likwidacji zagrożeń, ale również obywateli - społeczność lokalną. Mapa ta powinna również zawierać prognozy zagrożeń, które mogą wystąpić również w związku z organizacja różnorodnych wydarzeń. Powinna zawierać charakterystykę przestrzeni publicznej wyrażoną - poza danymi statystycznymi - wynikami badań opinii społecznej, ale także, co szczególnie ważne, wnioski z debat i konsultacji społecznych. Podkreślenia wymaga to, że policja bardzo szeroko otwiera się na kontakt ze społeczeństwem - zaplanowano szereg tego rodzaju spotkań, na wszystkich poziomach struktur państwowych i samorządowych, aż do poziomu rad osiedli.


Na Podkarpaciu trwają konsultacje społeczne w sprawie "Map zagrożeń". Inauguracyjne spotkanie w tej sprawie odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Poza policją w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, Żandarmerii Wojskowej w Rzeszowie, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych. Więcej na ten temat tutaj

Informacje na temat debat i konsultacji w sprawie "Map zagrożeń" w poszczególnych powiatach można znaleźć na stronach komend miejskich i powiatowych policji:

Źródło: KWP

Policyjne działania "Trzeźwy poranek"

Category: Kronika
Utworzone: wtorek, 09, luty 2016 08:30

POWIAT BIESZCZADZKI / Stan trzeźwości 255  kierujących przebadali wczoraj ustrzyccy  policjanci w ramach "Trzeźwego poranka". Działania prowadzone były od godz. 4 do 10 na drogach całego Podkarpacia. Wszyscy przebadani na terenie powiatu bieszczadzkiego byli trzeźwi.

2135875203

Wczoraj od wczesnego rana policjanci prowadzili działania "Trzeźwy Poranek". W czasie przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 255 kierujących pojazdami. Wszyscy byli trzeźwi.  To kolejne wzmożone działania podejmowane przez policjantów mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

 

KPP Ustrzyki Dolne

"Wtargnięcie napastnika do placówki oświatowej" - szkolenia

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 08, luty 2016 08:59

USTRZYKI DOLNE / W Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych odbyły się szkolenia dla dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, pracowników placówek oświatowych, które prowadził policyjny negocjator. Tematem były zasady postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren szkoły. Uczestnicy szkoleń podkreślali, że temat jest wyjątkowo ważny, wciąż aktualny i należy go szeroko omawiać.

1355426925

 
W grudniu ubiegłego roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych przeprowadzono szkolenia dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów z placówek oświatowych z terenu powiatu bieszczadzkiego. Tematem były zasady postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren szkoły.
 
Działania są zainicjowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które przygotowało informatory zawierające wskazówki, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym. Poszerzenie wiedzy społeczeństwa o tego rodzaju zagrożeniach to jedno z głównych założeń „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015 – 2019”. Oprócz poradników został przygotowany film pn.: „Wtargnięcie napastnika do szkoły”. Zawiera on wskazówki dla pracowników placówek oświatowych, jak zachować się w podobnych sytuacjach oraz zasady alarmowania o zagrożeniu uczniów i nauczycieli. Wiele ukazanych w filmie zagadnień było na bieżąco komentowanych przez policyjnego negocjatora z ustrzyckiej komendy st.asp. Piotra Rogalskiego i jednocześnie moderatora spotkania.
 
Charakter szkoleń jest kaskadowy, więc w tym przypadku specjaliści przekazują wiedzę osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w danej placówce. Oni z kolei szkolą swoich pracowników, następnie dzieci i młodzież. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku policjanci zorganizują w jednej ze szkół ćwiczenia praktyczne w zakresie terroryzmu.
 
KPP Ustrzyki Dolne

Spotkania konsultacyjne w sprawie "Map zagrożeń"

Category: Wydarzenia
Utworzone: piątek, 05, luty 2016 07:52

USTRZYKI DOLNE / W Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych odbyły się konsultacje społeczne dotyczące założeń "Powiatowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". Poza policją uczestniczyli w nich przedstawiciele samorządów terytorialnych i służb, które odpowiadają za bezpieczeństwo w powiecie bieszczadzkim.

1471808856
 
Uczestników przywitał Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych mł. insp. Adam Winiarski. Kryteria i założenia "Powiatowej  Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" przedstawiła w trakcie pierwszego spotkania I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych mł. insp. Ryszarda Czerenkiewicz, a podczas drugiego spotkania p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp.szt. Dorota Głazowska-Krzywdzik.
 
Poza policją w spotkaniach wzięli udział przedstawiciele samorządów terytorialnych powiatu bieszczadzkiego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych, placówek Straży Granicznej w Wojtkowej, Krościenku, Czarnej, Stuposianach, Ustrzykach Górnych oraz Służby Celnej w Krościenku.  
 
Warto zaznaczyć, że poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie społeczności lokalnych. Spotkania otworzyły cykl szerokich konsultacji społecznych, których celem jest wsparcie stworzenia "Mapy zagrożeń". Mapa ma określać skalę i rodzaj zagrożeń występujących w powiecie bieszczadzkim, ma również pozwolić na racjonalne rozmieszczenie służb oraz kierowanie sił i środków w miejsca, gdzie konieczne będzie zwiększenie bezpieczeństwa.
 
Były to pierwsze spotkania w ramach cyklu konsultacji społecznych, które mają służyć poprawie lokalnego bezpieczeństwa. Dzięki wymianie opinii i informacji w partnerstwie międzyinstytucjonalnym możliwa będzie precyzyjna identyfikacja zagrożeń wskazanych przez lokalne społeczności i inne podmioty, posiadające wiedzę na temat zagrożeń na danym terenie.
 
KPP Ustrzyki Dolne

2015 rok na drogach Podkarpacia - było bezpieczniej

Category: Wydarzenia
Utworzone: wtorek, 26, styczeń 2016 13:05

PODKARPACIE / Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w 2015 r. To kolejny rok, w którym spadła liczba zabitych. Mniej było też wypadków i rannych w tych zdarzeniach.

1542207648

Podsumowanie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Podkarpaciu w 2015 r.


Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2015 r. zmniejszyła się liczba wypadków, a także liczba rannych i zabitych w tych zdarzeniach. Nieznacznie wzrosła liczba kolizji drogowych. W ciągu 12 miesięcy na drogach Podkarpacia doszło w sumie do 1 705 wypadków. W tych zdarzeniach zginęło 137 osób, a 2 125 zostało rannych. Liczba wypadków spadła więc o 2,7 %, tak samo, jak liczba rannych. Policjanci odnotowali także spadek liczby śmietelnych ofiar wypadków (o 4,9 % mniej niż rok wcześniej). W okresie od stycznia do grudnia 2015 r. na podkarpackich drogach doszło też do 15 724 kolizji (o 6,5 % więcej w porównaniu z 2014 r.).

  2014 2015 wzrost / spadek
wypadki 1 752 1 705 - 47
zabici 144 137 - 7
ranni 2 185 2 125 - 60
kolizje 14 761 15 724
+ 963

W 2015 r. policjanci ujawnili ogółem 5 319 przestępstw związanych z kierowaniem pojazdami w stanie nietrzeźwości  lub pod wpływem środka odurzającego (art. 178a §1 kk i art. 87 § 1a kw).  Funkcjonariusze ujawnili także 1 549 przypadków kierowania pojazdami po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka (art. 87 § 1 i 2 kw).

W ubiegłym roku policjanci ruchu drogowego na Podkarpaciu zastosowali 14 755 pouczeń, nałożyli 142 001 mandatów karnych i skierowali 7 960wniosków o ukaranie.

Grudzień 2015 r. na drogach Podkarpacia

Policjanci podsumowali też stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Podkarpaciu w grudniu ubiegłego roku. W tym czasie doszło do 155 wypadków, w których 13 osób zginęło, a 178 zostało rannych. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba wypadków wzrosła o 12,3 %, liczba rannych o 4,7 %, a liczba śmiertelnych ofiar wypadków o 18,2 %. Policjanci odnotowali również wzrost liczby kolizji drogowych (o 13,7 % więcej niż przed rokiem). 

  grudzień 2014 grudzień 2015 wzrost / spadek
wypadki 138 155 + 17
zabici 11 13 + 2
ranni 170 178 + 8
kolizje 1 418 1 612 + 194


 
W grudniu 2015 r. policjanci ujawnili ogółem 78 przypadków kierowania pojazdami po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka (art. 87 § 1 i 2 kw). Ujawnili też w sumie321 przestępstw związanych z kierowaniem pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (art. 178a §1 kk i art. 87 § 1a kk).

Źródło: KWP

KPP Ustrzyki Dolne
 
 
 

Sprawca włamań ustalony

Category: Kronika
Utworzone: piątek, 22, styczeń 2016 09:05

POWIAT BIESZCZADZKI / Policjanci wydziału kryminalnego ustrzyckiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę włamań, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Ustrzyk Dolnych. 24-letni mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał już zarzuty.

656010698

Na przełomie grudnia i stycznia na terenie Ustrzyk Dolnych doszło do kilku włamań m.in. do lokali gastronomicznych, siedzib firm, sklepu spożywczego, lokalu usługowego i do garażu. Podczas włamań ginęły pieniądze i wartościowe przedmioty.

Policjanci wydziału kryminalnego pracujący nad wyjaśnieniem sprawy ustalili, że związek z włamaniami może mieć 24-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego. Mężczyzna był zupełnie zaskoczony wizytą policjantów. W związku z przedstawionymi mu dowodami, 24-latek przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Ustrzyki Dolne

MSWiA i policja apelują o rozwagę i pomoc potrzebującym

Category: Wydarzenia
Utworzone: wtorek, 19, styczeń 2016 12:10

POWIAT BIESZCZADZKI / Aż 72 osoby zmarły od listopada 2015 roku z powodu wychłodzenia organizmu. Od września 2015 roku 29 osób śmiertelnie zatruło się czadem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz służby podległe apelują o rozwagę, ostrożność i reagowanie na los tych, którzy potrzebują pomocy.

405580450


Każdego roku w okresie jesienno-zimowym odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. Jak ostrzegają synoptycy, do Polski wraca typowo zimowa aura. Już w weekend temperatura może spaść w ciągu dnia do nawet minus 6 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają też przed silnym wiatrem powodującym lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

Policjanci każdego roku wraz z nadejściem chłodniejszych nocy patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. To one są głównie narażone na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia. Problem ten dotyka także osoby starsze, samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach i zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Jedną z częstszych przyczyn zamarznięć jest również alkohol, który daje złudne uczucie ciepła. W rzeczywistości jednak w stanie upojenia organizm wychładza się znacznie szybciej.

Jak dotąd najtragiczniejszym dniem w tym roku była niedziela 3 stycznia. Wtedy z powodu wychłodzenia zmarło aż 12 osób. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie wobec potrzebujących. Informujmy odpowiednie służby zawsze, gdy potrzebna jest pomoc. Dzwoniąc na numery alarmowe: 997 lub 112 możemy uratować komuś życie.

W związku z powyższym Komendant Główny Policji polecił funkcjonariuszom zwrócenie szczególnej uwagi podczas codziennej służby na osoby, które mogą potrzebować pomocy oraz sprawdzanie miejsc, gdzie mogą przebywać oosby bezdomne.

Nie dla czadu

Zimą podczas dogrzewania domów i mieszkań dochodzi również do zatruć tlenkiem węgla. Straż pożarna od początku okresu grzewczego prosi o większą rozwagę przy ogrzewaniu mieszkań i częstsze sprawdzanie stanu pieców oraz przewodów kominowych. Pamiętajmy, aby nie zatykać, ani nie zaklejać przewodów wentylacyjnych. Pamiętajmy także, że tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia.

Aby zapobiec zatruciom tlenkiem czadu możemy – dla naszego bezpieczeństwa i wszystkich pozostałych domowników - zainstalować w domu lub mieszkaniu czujniki tlenku węgla. Zaalarmują nas w przypadku wystąpienia zagrożenia, dzięki czemu możemy uniknąć tragedii.

Od września 2015 roku strażacy odnotowali już przeszło 2 tys. zdarzeń z udziałem tlenku węgla. Ponad tysiąc osób uległo podtruciu tą niebezpieczną substancją, a 29 osób zmarło z tego powodu.

Źródło: MSWiAKGP

KPP Ustrzyki Dolne

Seniorze, nie daj się oszukać!

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 11, styczeń 2016 08:04

USTRZYKI DOLNE / W czwartek odbyło się spotkanie z członkami Klubu Seniora „Radość Życia” w Ustrzykach Dolnych. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak ustrzec się przed rozmaitymi zagrożeniami, a w szczególności oszustwami dokonywanymi przez fałszywych wolontariuszy, lub metodą "na wnuczka", czy "na policjanta" itp.

1186975957

 
W ramach programu prewencyjnego „Bezpieczny Senior” policja przestrzega osoby w podeszłym wieku przed oszustami działającymi metodą na tzw. „wnuczka”, „krewnego”, czy „policjanta”.  W związku z organizowanym 10 stycznia br. 24. Finałem WOŚP przypomniano starszym osobom, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP po to, aby w trakcie zbiórki nie doszło do oszustw bądź wyłudzeń pieniędzy przez "fałszywego wolontariusza". Zwrócono się z prośbą aby seniorzy również  przekazywali osobom w podobnym wieku informację o niebezpieczeństwach oraz o tym, jak się ich ustrzec. 
 
W trakcie  spotkania uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawna niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów, nie muszą zakończyć się utratą naszych pieniędzy, jeżeli będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.
 
1666696296
 
KPP Ustrzyki Dolne

"Trzeźwy poranek" w powiecie bieszczadzkim

Category: Wydarzenia
Utworzone: czwartek, 07, styczeń 2016 08:20
POWIAT BIESZCZADZKI / Od rana, w kilku wyznaczonych punktach na terenie powiatu bieszczadzkiego, policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami w ramach akcji "Trzeźwy poranek". To kolejne wzmożone działania podejmowane przez funkcjonariuszy mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.
 
899453960
 
Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. Policjanci kontrolowali przede wszystkim trzeźwość kierowców. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem było poprawienie bezpieczeństwa użytkowników dróg.
 
W czasie trwania akcji policjanci skontrolowali 318  kierujących. Wszyscy byli trzeźwi.
 
 
KPP Ustrzyki Dolne

Pożar świetlicy w Dźwiniaczu Dolnym

Category: Kronika
Utworzone: poniedziałek, 04, styczeń 2016 12:08

DŹWINIACZ DOLNY / Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności pożaru w miejscowości Dźwiniacz Dolny. Spłonął budynek świetlicy wiejskiej. Na szczęście w pożarze nikt nie odniósł obrażeń.

257418396

Dziś w nocy, policjanci zostali powiadomieni o pożarze w miejscowości Dźwiniacz Dolny. Ogień zajął drewniany budynek świetlicy wiejskiej. Pomimo akcji straży pożarnej budynek spłonął. W wyniku pożaru nikt nie doznał obrażeń.

Trwa postępowanie w tej sprawie. Policjanci ustalają dokładne przyczyny zdarzenia.

 

KPP Ustrzyki Dolne

Policyjna akcja "ZNICZ 2015"

Category: Wydarzenia
Utworzone: piątek, 30, październik 2015 11:15

POWIAT BIESZCZADZKI / Bieszczadzcy policjanci wezmą udział w ogólnopolskiej akcji "Znicz 2015", która potrwa od 30 października do 2 listopada. Funkcjonariusze szczególnym nadzorem obejmą miejsca w okolicach cmentarzy.

1468218005

Na terenie powiatu bieszczadzkiego nie będzie zmian w organizacji ruchu, podróżni mogą jednak napotkać na utrudnienia:
 

 • Na drodze krajowej nr 84 w Ustjanowej Dolnej przy cmentarzu, w tym miejscu nie ma parkingu i samochody parkują na poboczu drogi. Utrudnienia mogą wystąpić szczególnie przed południem, pomiędzy godz. 8.30 a 10.30, w tym czasie na cmentarzu będą trwały uroczystości Wszystkich Świętych.
 • Na drodze wojewódzkiej nr 896 w Ustrzykach Dolnych na ul. Jasień utrudnienia mogą wystąpić w godz. 13.30 do 16.00


W pozostałych miejscowościach powiatu bieszczadzkiego kościoły i cmentarze usytuowane są w znacznej odległości od dróg głównych, posiadają parkingi. Na parkingach wyznaczone będą również miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych.

Policjanci w czasie trwania działań będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości i stanu trzeźwości. Byśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu naszej podróży funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Poruszając się pojazdem, należy między innymi:
 

 • dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze,
 • nie przekraczać prędkości obowiązującej na danym odcinku drogi,
 • utrzymywać bezpieczny odstęp między pojazdami,
 • używać świateł mijania,
 • stosować pasy bezpieczeństwa, urządzenia do przewozu dzieci – foteliki, siedziska.


Przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). Wybierając się w trasę, bądźmy wypoczęci. Pokonujmy ją etapami, robiąc przerwy na odpoczynek.

Piesi powinni korzystać z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Pamiętajmy o obowiązku noszenia po zmroku elementów odblaskowych, poza obszarem zabudowanym, ale również będąc w innych miejscach nie zapominajmy dla własnego bezpieczeństwa o tym, że odblaski znacznie poprawiają naszą widoczność. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

 

KPP Ustrzyki Dolne

Poszukiwania grzybiarza ze szczęśliwym finałem

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 28, wrzesień 2015 10:01

POWIAT BIESZCZADZKI / Ustrzyccy policjanci poszukiwali wczoraj 76-letniego mężczyzny, który zaginął podczas grzybobrania. Po około godzinnych poszukiwaniach policjanci odnaleźli zaginionego 5 km od domu. Mężczyzna został przekazany rodzinie.

354989477

Wczoraj około godz. 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych został powiadomiony o zaginięciu 76-letniego mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne, cierpiącego na zaniki pamięci. O zaginięciu zawiadomiła synowa mężczyzny. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że teść wyszedł z domu około godz. 15 do pobliskiego lasu na grzyby. Rodzina sama szukała zaginionego, jednak nie udało im się go odnaleźć.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Oficer dyżurny przekazał wszystkim funkcjonariuszom rysopis i ubiór zaginionego. Ponadto o pomoc w poszukiwaniach zwrócił się do ratowników GOPR-u w Sanoku, funkcjonariuszy Straży Granicznej w Krościenku oraz Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych. Po około godzinnych poszukiwaniach zaginiony został odnaleziony przez policjantów z Zespołu Ruchu Drogowego w miejscowości Daszówka. 76-letni mężczyzna znajdował się przy miejscowym tartaku, oddalonym około 5 km od miejsca zamieszkania. Szczęśliwie nic mu się nie stało.

Apelujemy, aby podczas zbierania grzybów czy spacerowania po lesie zachować ostrożność i nie chodzić do lasu samemu. Jest to szczególnie ważne, gdy przebywamy w nieznanym terenie, oraz gdy mamy do czynienia z osobami starszymi lub chorymi.

 

KPP Ustrzyki Dolne

Ruszyła kampania "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu"

Category: Wydarzenia
Utworzone: piątek, 10, lipiec 2015 10:57
POLSKA / Wielkoformatowe murale promujące trzeźwość za kierownicą i przypominające o odpowiedzialności jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami, pojawiły się w Warszawie, Poznaniu, Gdyni oraz Lublinie w ramach drugiej edycji kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Akcji, prowadzonej przez Komendę Główną Policji we współpracy ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie patronuje Ministerstwo Gospodarki. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło już ponad 50 instytucji i organizacji z całej Polski.
 
401109183
 
Inaugurację nowej odsłony kampanii prowadzonej przez Komendę Główną Policji oraz ZPPP Browary Polskie zaplanowano na 6-7 lipca br. podczas briefingów prasowych zaplanowanych w Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i w Warszawie. 
 
Ponad 400 m2 powierzchni w pobliżu najbardziej ruchliwych punktów Warszawy, Poznania, Gdyni i Lublina – tyle łącznie zajmują murale zaprojektowane i wykonane przez Europejską Fundację Kultury Miejskiej w ramach kolejnej odsłony kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Jej celem, podobnie jak w roku ubiegłym, jest promowanie wśród kierowców trzeźwości za kółkiem.
 
Choć policyjne statystyki wskazują na malejącą liczbę osób prowadzących pod wpływem alkoholu oraz wypadków przez nich spowodowanych, wciąż istnieje przestrzeń do poprawy. Dotyczy to m.in. biernej postawy osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyrażają przyzwolenie na jazdę na „podwójnym gazie”. Tym samym stają się współodpowiedzialni za zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.
 
Odpowiedzialność, bezpieczeństwo, trzeźwość – na tych trzech hasłach opiera się ogólnopolska kampania muralowa w ramach inicjatywy „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Nie bez powodu organizatorzy akcji jako środek przekazu wybrali wielkoformatowe realizacje malarskie w przestrzeni miejskiej. Z ich pomocą mają nadzieję zwrócić uwagę szerokiej grupy odbiorców na niezwykle istotną kwestię, jaką jest bezpieczeństwo na drodze i nierozerwalnie z nim związane zachowanie trzeźwości za kółkiem. Nietypowa dla murali stylistyka retro, nawiązująca do czołówek prasy z lat 50., przyciąga wzrok, a skala prac przekłada się na ich siłę oddziaływania. Nieprzypadkowe jest również ich usytuowanie – pod realizacje zostały wybrane ściany zlokalizowane w pobliżu skrzyżowań o dużym natężeniu ruchu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie głównych szlaków komunikacyjnych, które codziennie mijają setki kierowców oraz pieszych.
 
Kampania startuje u progu sezonu urlopowego, czyli w okresie szczególnie trudnym dla użytkowników dróg ze względu na większe niż zazwyczaj natężenie ruchu związane z wakacyjnymi wyjazdami. – Jak co roku o tej porze apelujemy do kierowców o bezpieczną jazdę: zdjęcie nogi z gazu, rozwagę i trzeźwość. Czujność powinni zachować także pasażerowie i nie wsiadać do pojazdu, gdy kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu – przypomina mł. insp. Anna Kuźnia, Zastępca Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
 
Przed wyruszeniem w podróż warto dołożyć starań, aby dotrzeć na miejsce szczęśliwie. – Wakacje to czas odpoczynku, ale nie powinny być czasem wolnym od odpowiedzialności – mówi Danuta Gut, Dyrektor Biura Zarządu Związku Browary Polskie. – Pamiętajmy, że wybierając się na urlop, odpowiadamy za bezpieczeństwo nie tylko własne, ale również bliskich i przyjaciół podróżujących z nami. Przekaz ten doskonale ilustrują murale, które powstały w ramach tegorocznej edycji akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Każda z prezentowanych na nich scen - powrót z letniego wypoczynku, rowerowa wyprawa miejska, przejażdżka z przyjaciółmi i rodzinne podróżowanie - jest manifestem odpowiedzialnej – trzeźwej jazdy. Wpleciony w projekt znak przekreślonych kluczyków przypomina, że niezależnie od sytuacji możemy być ambasadorami odpowiedzialnej postawy. Hasło „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” jest wyrazem troski o bezpieczeństwo zarówno własne, naszych pasażerów, jak i innych użytkowników dróg – dodaje Dyrektor Gut.
 
W inauguracji, która odbyła się dziś przy ul. Waryńskiego w pobliżu stacji Metro Politechnika w Warszawie, gdzie na ścianie jednego z budynków pojawił się wielkoformatowy mural promujący trzeźwość za kierownicą wzięli udział: pani Danuta Gut Dyrektor Biura Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie, młodszy inspektor Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Rzecznik Prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego dr inż. Alvin Gajadhur, który powiedział, że kampania skierowana jest również do kierowców autobusów i samochodów ciężarowych.
 
W ramach akcji organizatorzy zachęcają do umieszczenia naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” na tylnej szybie samochodu. W inicjatywę już w ubiegłym roku zaangażowali się funkcjonariusze Policji, którzy podczas kontroli drogowych przekazywali naklejki odpowiedzialnym - trzeźwym kierowcom.
 
Źródło: KGP
 
KPP Ustrzyki Dolne

Bezpieczne Wakacje- spotkanie policjantów z dziećmi w Ustrzykach Dolnych

Category: Wydarzenia
Utworzone: czwartek, 02, lipiec 2015 11:07

USTRZYKI DOLNE / W środę w Ustrzykach Dolnych odbyło się spotkanie dzieci z przedstawicielami Policji, w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”.  Celem spotkań  jest uświadomienie dzieciom, jak wiele niebezpieczeństw kryje się podczas okresu  letniego wypoczynku.

1017188509

Policjanci spotkali się z dziećmi na pikniku „Dzieci dzieciom” dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Aktywne Ustrzyki- sprawne społeczeństwo”. Celem wizyty funkcjonariuszy było przypomnienie uczestnikom zasad bezpieczeństwa podczas letnich zabaw, a  szczególnie podczas podróży i przemieszczania się po drogach. Policjanci przypominali dzieciom właściwe zachowania dla pasażerów pojazdów, pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze wyjaśniali również, w jaki sposób obronić się przed ewentualnym atakiem agresywnego psa. Zwrócili uwagę także na bezpieczeństwo najmłodszych podczas prac polowych oraz w czasie „surfowania w sieci”.

Największą atrakcję zapewnili policjanci, kiedy zaprosili dzieci do radiowozu. Najmłodsi mieli okazję zasiąść za kierownicą, zapoznać się z funkcjonowaniem radiowozu oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Na zakończenie spotkania oprócz policyjnych życzeń „bezpiecznych wakacji”, dzieci zabrały dla rodziców- kierowców zawieszkę  dot. akcji: „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.  Dzieci zobowiązały się wykorzystywać zdobytą wiedzą.

 

KPP Ustrzyki Dolne

Niesprawny autokar nie wyruszył w drogę

Category: Kronika
Utworzone: czwartek, 02, lipiec 2015 11:05

POWIAT BIESZCZADZKI / Podczas kontroli autokaru, którym dziś w nocy dzieci miały wyjechać nad morze funkcjonariusze z zespołu ruchu drogowego ustrzyckiej komendy stwierdzili usterki, uniemożliwiające wyjazd. Kierowca autobusu został ukarany mandatem, a policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Dzieci wyruszyły w podróż innym, sprawnym autokarem.

 

1469390066

 

Dziś w nocy dzieci z powiatu bieszczadzkiego miały jechać na wakacyjną kolonię do Serbinowa, nad morzem.  Na prośbę organizatora przed wyruszeniem w drogę autobus został poddany szczegółowej kontroli przez policjantów zespołu ruchu drogowego. Funkcjonariusze przystąpili do sprawdzenia pojazdu jednak podczas kontroli ujawnili w nim wyciek płynów eksploatacyjnych oraz niesprawne drzwi awaryjne. Policjanci podjęli decyzję o niedopuszczeniu pojazdu do ruchu, a za stwierdzoną nieprawidłowość nałożyli mandat karny.

Dzieci na wycieczkę pojechały innym, sprawnym autokarem.

Apelujemy do przewoźników aby odpowiednio wcześniej zadbali o sprawdzenie stanu technicznego pojazdów a także o posiadanie podczas kontroli wszystkich niezbędnych  dokumentów, tak aby już bezpośrednio przed wyjazdem nie narażać uczestników na niepotrzebny stres. 

Policjanci przypominają też, że każdy rodzic czy organizator wycieczki w trosce o bezpieczeństwo podróżujących może poprosić o kontrolę pojazdu. Najlepiej zgłosić taką kontrolę z kilkudniowym wyprzedzeniem. Policjanci poza sprawdzeniem wymaganej dokumentacji i stanu technicznego pojazdu skontrolują także stan trzeźwości kierującego.

 

KPP Ustrzyki Dolne

Kolejny nietrzeźwy kierujący

Category: Kronika
Utworzone: czwartek, 02, lipiec 2015 11:02

USTRZYKI DOLNE / Przedwczoraj obywatel Ukrainy usłyszał zarzut za jazdę w stanie nietrzeźwości.  Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek na ul. Przemysłowej w Ustrzykach Dolnych. Za ten czyn grozi  do 2 lat pozbawienia wolności, utarta prawa jazdy i dodatkowo kara finansowa.

236637340


Policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca Ustrzyk Dolnych, że  ul. Przemysłową porusza się volkswagen, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali wskazany pojazd i ustalili, że 22-letni obywatel Ukrainy znajduje się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 1,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazdem, oprócz kierującego
podróżowało trzech mężczyzn, byli trzeźwi. Po wytrzeźwieniu 22-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci przypominają:

18 maja w życie weszły nowe przepisy. Zaostrzono kary dla pijanych kierowców oraz tych, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali wypadek drogowy. Okres, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów został wydłużony z 10 do 15 lat, minimalną karą są 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z wysokimi karami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie stosował karę w wysokości nie mniejszej niż  5 tys. złotych, w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych dla recydywistów. Jeśli kierowca spowoduje wypadek drogowy będąc pod wpływem alkoholu nawiązka nie będzie mogła być mniejsza niż 10 tys. zł. Pieniądze uzyskane z tego tytułu będą przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

KPP Ustrzyki Dolne

Trzeźwy niedzielny poranek w Bieszczadach

Category: Kronika
Utworzone: wtorek, 16, czerwiec 2015 10:21

POWIAT BIESZCZADZKI / W niedzielę policjanci zbadali stan trzeźwości 320 kierowców. Wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi. Funkcjonariusze swoje działania prowadzili w ramach akcji "Trzeźwy poranek".

873808385

W niedzielny poranek bieszczadzcy policjanci prowadzili działania prewencyjne ”Trzeźwy poranek”. Celem takiej akcji jest wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących z naszych dróg.  Policjanci zbadali stan trzeźwości 320 kierujących, wszyscy kierujący byli trzeźwi.

 

KPP Ustrzyki Dolne

Debata społeczna o bezpieczeństwie i wychowaniu młodzieży

Category: Wydarzenia
Utworzone: czwartek, 21, maj 2015 10:52

USTRZYKI DOLNE / Wczoraj w ustrzyckiej komendzie Policji odbyła się debata społeczna, w której o bezpieczeństwie i wychowaniu dzieci i młodzieży rozmawiali policjanci, nauczyciele, pedagodzy, księża i rodzice. Organizatorem debaty był Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych.

196812047

Przybyłych na spotkanie przywitał Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych mł. insp. Adam Winiarski. Gośćmi debaty byli: Wiceburmistrz Ustrzyk Dolnych  Ewa Sudoł, Wójt Gminy Czarna Bogusław Kochanowicz, Prezes Sądu Rejonowego w Lesku Andrzej Cyran

Policjanci przedstawili zebranym informacje na temat przejawów demoralizacji i czynów karalnych popełnianych przez nieletnich na terenie powiatu bieszczadzkiego. Prezentację dotyczącą profilaktyki  prowadzonej przez szkoły przedstawiła Anna Głazowska – pedagog z Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Natomiast temat regulacji prawnych dotyczących zachowań nieletnich omówił prezes sądu Andrzej Cyran.

Środowisko odpowiedzialne za wychowanie dzieci i młodzieży spotkało się wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych podczas debaty społecznej. Debata poświęcona była profilaktyce i bezpieczeństwu młodego pokolenie bieszczadzkiego środowiska. Spotkanie wynikało z realizacji rządowego programu „Razem Bezpieczniej” dotyczącego ograniczenia przestępczości, aspołecznych zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucia zagrożenia. W dyskusji pojawił się temat problemów wynikających z kryzysu rodziny, problemów szkolnych, które czasami są następstwem występującej w domach przemocy, przemocy rówieśniczej czy uzależnień. Ważną również kwestią była sprawa dobrego komunikowania się całego środowiska zajmującego się wychowaniem dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy debaty jednoznacznie opowiedzieli się, że młodzież musi mieć jasno określone reguły postępowania, których należy konsekwentnie przestrzegać.

 

KPP Ustrzyki Dolne

Każdego roku Policja odnajduje coraz więcej osób zaginionych

Category: Wydarzenia
Utworzone: środa, 15, kwiecień 2015 09:02

 

POLSKA / Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

1676306384


W Polsce, co podkreśla Najwyższa Izba Kontroli  już w pierwszym zdaniu podsumowania wyników kontroli, stworzono system poszukiwań osób zaginionych. Co więcej, zadbano o ustawowe uporządkowanie działań, podejmowanych w przypadku zaginięcia osoby – stworzono bazę danych DNA osób zaginionych i ich rodzin. Umożliwia to funkcjonariuszom identyfikację osób zaginionych z ujawnionymi na terenie całego kraju, jak również za granicą osobami, o nieustalonej tożsamości i nieznanymi zwłokami.

W Policji również wypracowano procedury postępowania w przypadku otrzymywania zawiadomienia o zaginięciu osoby i prowadzenia czynności poszukiwawczych, zwłaszcza w stosunku do dzieci. W tym celu powstał system Child Alert.

Ponadto w Komendzie Głównej Policji zbudowano komórkę odpowiedzialną za ogólnopolską koordynację poszukiwań – Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, która nadzoruje w sposób szczególny poszukiwania osób zaginionych, jak również w uzasadnionych przypadkach bezpośrednio uczestniczy w prowadzonych działaniach poszukiwawczych na terenie całego kraju. Wykorzystywane w tym celu jest Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań oraz bezzałogowy statek latający.

Równocześnie Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie podkreśliła, że Policja w sposób precyzyjny określiła m. in. właściwość miejscową jednostek organizacyjnych Policji do prowadzenia poszukiwań.

W tym roku Komendant Główny Policji zatwierdził program szkolenia kursu specjalistycznego dla policjantów zajmujących się zaginięciami, który wdrożony zostanie w ciągu paru miesięcy. Poprzedzone było to pilotażowymi szkoleniami dla ponad 240 policjantów z kraju.

Oczywiście przy tej skali działań Policji mogły pojawić się błędy, które poprzez zbudowanie właściwego systemu muszą być jak najszybciej identyfikowane i korygowane. Po to zbudowano m.in. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP. Wnioski końcowe Najwyższej Izby Kontroli mówiące o zintensyfikowaniu współpracy z innymi podmiotami, zaangażowanymi w poszukiwania, usprawnienie współpracy z Prokuraturą, zintensyfikowanie szkoleń, czy też usprawnienie obiegu informacji między jednostkami Policji nie są podstawą do kontestowania kompleksowych działań Policji w tym zakresie.

Nie byłoby tak dużej skuteczności działań poszukiwawczych Policji, które dziś prowadzone są nie tylko w kraju, ale również za granicą. Nie byłoby systematycznego zmniejszania liczby osób nieodnalezionych, gdyby system zbudowany w Policji nie działał.

Od lat 60-tych – od kiedy prowadzi się statystykę zaginięć – wg stanu na koniec 2014 roku nie odnaleziono przez lata ponad 3700 osób. Zaledwie rok wcześniej liczba ta wynosiła 4061, zaś dwa lata wcześniej 4282.

Źródło: Komenda Główna Policji
 
KPP Ustrzyki Dolne

Policjanci zabezpieczali zawody w biegach górskich

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 13, kwiecień 2015 09:18

USTRZYKI DOLNE / Kolejny raz ustrzyccy policjanci dbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie biegów górskich na krótkim dystansie. Zawody rozegrano w ramach Mistrzostw Polski.

 1621567882

Wczoraj w  Ustrzykach Dolnych policjanci z zespołu ruchu drogowego ustrzyckiej komendy wraz z służbami organizatora czuwali nad bezpieczeństwem uczestników XIV zawodów w  biegach górskich na krótkim dystansie, rozgrywanych w ramach Mistrzostw Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów.  W imprezie udział wzięło łącznie ponad 160 uczestników.

 

KPP Ustrzyki Dolne

baner PO WER 300x250 pomarańcz 2 1 1 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Promowane firmy

 

Nasze Ustrzyki

250px-POL_Ustrzyki_Dolne_COA.svgUstrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktMapa Ustrzyk
punktHistoria Ustrzyk
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Ustrzyk
punktMuzea Ustrzyk

Komunikacja

ikonka_7Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktPKS Ustrzyki

punktPrywatni

Artykuły sponsorowane

Videorelacje

Szkoły

Ostatnie komentarze

 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 03:29
  спайс наркотики купить купить огнестрельный макаров зоофилы бесплатно проститутки челябинска зоо порно ...
   
 • Kontakt
  Schweigerrab 20.03.2018 03:28
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  Yggrnrab 20.03.2018 02:51
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 02:30
  наркотические курительные смеси проститутки волгограда купить наркотики красноярск детские порно ...
   
 • Kontakt
  Valentirab 20.03.2018 02:18
  Hello. And Bye.