maciek1

Zatrudnianie cudzoziemców baner 750x100px 4

Błąd
 • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów med oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

2

Partnerzy

sanok2_kopia

ustrzyki

zarszyn

besko

lesko

lesko2

krosno

jaslo

brzozow

dynow

przemysl

podkarpacie

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem ustrzykionline.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
Tel. 506 137 803

Linki

Portale

Dzielnice


Stowarzyszenia

Urzędy
Urząd Skarbowy
ZUS
Urząd Miasta
Urząd Gminy
StarostwoPowiatowe
Urząd Pracy

Parafie

Szkoły

9 items tagged "Straż Graniczna"

Wyników 1 - 9 z 9

Komendant podziękował za zaangażowanie i profesjonalizm na misji

Category: Region
Utworzone: środa, 20, styczeń 2016 07:31

BIESZCZADY / W dniu 19 stycznia komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Piotr Patla spotkał się  z plutonowym SG Kamilem JAMRÓZ  z Placówki SG w Wojtkowej uhonorowanym w  grudniu ubiegłego roku nagrodą  Ministra MSWiA – pod hasłem „Bohaterowie naszych czasów”.

14-84860

Komendant wręczając mu pamiątkową tabliczkę  powiedział:  

–Jestem dumny, że mamy takiego funkcjonariusza w naszych szeregach. Gratuluje i dziękuję za profesjonalizm i zaangażowanie wykazane na misji. Pana postawa przyczynił się także do kreowania pozytywnego wizerunku funkcjonariusza polskiej Straży Granicznej wśród funkcjonariuszy oddelegowanych z innych państw europejskich -

Plutonowy SG Kamil Jamróz pełni służbę na Placówce SG w Wojtkowej. W formacji jest od 5 lat. W grudniu 2015 roku otrzymał nagrodę Ministra MSWiA za udział w misji na granicy serbsko- wegierskiej. Wraz z dziewięcioma kolegami z Bieszczadzkiego Oddziału SG, w listopadzie 2015 roku, został oddelegowany do misji  wsparcia Krajowej Policji Węgier na granicy z Serbią. W trakcie misji wyróżniał się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem. Dał się poznać jako osoba zaangażowana i posiadająca dużą wiedzę migracyjną.

 

Straż Graniczna

Pierwsza w tym roku zatrzymana grupa nielegalnych imigrantów w Bieszczadach

Category: Region
Utworzone: czwartek, 14, styczeń 2016 07:23

BIESZCZADY / 11 stycznia, tuż po północy, funkcjonariusze SG z Wojtkowej wykorzystując narzędzia optoelektroniczne, zaobserwowali idącą od granicy państwa grupę osób. Szybkie działania graniczne doprowadziły do zatrzymania grupy w okolicy miejscowości Bukowiec (powiat bieszczadzki). Okazało się, że w ośmioosobowej grupie są rodzice z trójką swoich dzieci (9,7,3 l.). Oprócz nich - dwóch mężczyzn i kobieta. Jeden z mężczyzn posiadał syryjski dokument tożsamości, natomiast pozostali oświadczyli, że są obywatelami Iraku i pieszo przekroczyli granicę.

14-84038

W tym samym czasie, inny patrol funkcjonariuszy SG, ustalił dwa pojazdy, które miały przewieźć grupę z granicy w głąb terytorium Polski. Do sprawy zatrzymano kierowców: dwóch Polaków, mieszkańców Bieszczad (21 i 22 l.) oraz dwóch ob. Ukrainy (27 i 29 l.).

Zatrzymaną grupę cudzoziemców przewieziono na Placówkę SG w Wojtkowej. Tam otrzymali ciepły posiłek i napoje. Wszyscy byli w dobrym stanie zdrowia. Mieli ciepłe ubrania i odpowiednie obuwie na zmianę. Jak wyjaśnili, celem ich podróży miała być Europa Zachodnia, gdzie mają swoje rodziny i znajomych.

Miłym akcentem jaki spotkał dzieci zatrzymanych Irakijczyków było wręczenie im paczki ze słodyczami od funkcjonariuszy należących do związków zawodowych z Krościenka.

Zgodnie z umową o readmisji, imigrantów przekazano z powrotem na Ukrainę. Natomiast, dwaj Polacy i dwaj Ukraińcy, którzy mieli za zadanie przetransportować grupę z granicy, pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania przez Straż Graniczną na Podkarpaciu nielegalnych imigrantów i czterech organizatorów przerzutu. Natomiast, w ubiegłym roku, na tzw. zielonej granicy, zatrzymano łącznie 65 imigrantów. Wśród nich odnotowano cztery przypadki w ramach których ujawniono pięć osób udzielających pomocy w transportowaniu cudzoziemców od granicy w głąb terytorium RP.

BiOSG

Strażnicy graniczni uratowali kobiecie życie

Category: Region
Utworzone: środa, 13, styczeń 2016 08:10

BIESZCZADY / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Stuposianach uratowali życie kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo.

14-83521

Patrol strażników granicznych zauważył wczoraj w pobliżu granicy, w okolicach nieistniejącej już dzisiaj miejscowości Bukowiec, samochód marki Volkswagen stojący na poboczu. W środku na rozłożonym siedzeniu leżała kobieta, obok butelka wina oraz reklamówka z lekami. Funkcjonariusze próbowali nawiązać kontakt z kobietą ale cały czas pozostawała nieprzytomna. Z powodu złych warunków pogodowych (bardzo śliska nawierzchnia) oraz także złego dojazdu do miejsca zdarzenia, strażnicy graniczni zabrali kobietę do swojego służbowego samochodu terenowego aby jak najszybciej dowieźć ją do wezwanej wcześniej karetki pogotowia. Na trasie między Tarnawą a miejscowością Muczne – kobietę przekazano ratownikom ze szpitala w Ustrzykach Dolnych.

34- latka jest mieszkanką województwa małopolskiego, obecnie przebywa w szpitalu a jej stan jest już stabilny.

Jest to drugie w ciągu ostatnich miesięcy zdarzenie kiedy  strażnicy graniczni ratowali życie. Pod koniec listopada 2015 r. funkcjonariusze z PSG w Ustrzykach Górnych, w okolicy masywu górskiego „Szeroki Wierch” odnaleźli obywatela Czech. Mężczyzna był chory i powinien znajdować się pod stałą opieką lekarza, od paru dni poszukiwany był przez rodzinę. Odnaleziony znajdował się w stanie poważnego wychłodzenia organizmu, dłuższy pobyt w takich warunkach groziłby śmiercią przez zamarznięcie. Szybka i skuteczna akcja strażników granicznych pozwoliła uniknąć tragedii.

 

Straż Graniczna

Straż Graniczna ćwiczy z polskimi i kanadyjskimi żołnierzami w Bieszczadach

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 20, kwiecień 2015 11:14

TRZCIANIEC / Od 7 kwietnia, na terenie ośrodka szkoleniowego w Trzciańcu, około 50 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczy w  ćwiczeniach z żołnierzami z 25 Batalionu Kawalerii Powietrznej i III Batalionu Kawalerii Królewskiej z Kanady. Współdziałanie jest prowadzone  na podstawie porozumienia Komendanta Głównego SG i Dowódcy Generalnego Sił Zbrojnych o współdziałaniu służb, podpisanego 4 lutego br.

full 8a7adabb564496b4cbe703252dd05189

Od 7 do 29 kwietnia, w Bieszczadach, trwają ćwiczenia pk. " Maple Detachment 15". Biorą w nich udział funkcjonariusze Straży Granicznej, żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej i żołnierze kanadyjscy. Łącznie ćwiczy około 150 osób. W każdym z ćwiczebnych dni doskonalone są różnego rodzaju umiejętności zarówno teoretyczne jak i praktyczne oraz koordynacja i współdziałanie.

Założeniem wspólnych ćwiczeń prowadzonych w dniu 17 kwietnia było działanie wojska w strefie przygranicznej z epizodem ujawnienia ze śmigłowca potencjalnie niebezpiecznych osób, które przekroczyły granicę państwa. W ćwiczeniach brali udział funkcjonariusze z trzech placówek Straży Granicznej: z Wojtkowej, z Krościenka, z Sanoka oraz Sekcji Realizacji Wydziału Zabezpieczenia Działań ( łącznie 47).

W trakcie ćwiczeń zaprezentowano m.in. skoki spadochronowe z wykorzystaniem spadochronów szybujących, różne techniki desantu ze śmigłowca, użycie środków bojowych, pozoracje a także szturm na budynek wyspecjalizowanych sił bojowych służb i zatrzymanie niebezpiecznych osób, które się w nim zabarykadowały.

W bieżącym roku to już trzecie ćwiczenia z Jednostkami MON w których biorą udział funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG.

 Ćwiczenia obserwowali m.in. Komendant BiOSG płk SG Piotr Patla, oraz przedstawiciele Sztabu Komendanta Głównego: płk SG Zbigniew Plater - Zyberk i płk SG Grzegorz Lusa. Z ramienia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej obecny był por. Zbigniew Krupa, dowódca kompanii rozpoznawczej oraz Jonathan Hubble, z kanadyjskiej kawalerii.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Zamiast soczku - papieroski

Category: Ustrzyki
Utworzone: piątek, 30, styczeń 2015 14:29

USTRZYKI DOLNE / Były już papierosy w torcie, w lodówkach… a tym razem funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy z przemytu ukryte w kartonach po sokach owocowych.

11737

W środę (28 stycznia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku prowadząc kontrolę legalności pobytu na bazarze w Ustrzykach Dolnych, wylegitymowali dwoje obywateli Ukrainy: 47 - letnią kobietę i 26 - letniego mężczyznę. W ich bagażach podręcznych strażnicy graniczni znaleźli dwa 1,5 litrowe soki w kartonowych opakowaniach. Okazało się jednak, że zamiast soku w kartonach były papierosy produkcji ukraińskiej – po 11 paczek w każdym kartonie. Ukraińcy prawdopodobnie chcieli sprzedać papierosy na bazarze.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Krościenku wszczęli wobec Ukraińców postępowanie karno – skarbowe, za popełnione wykroczenie grozi im kara grzywny.

 

Referat prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Charytatywna aukcja Straży Granicznej sprzedana za ponad 2 tysiące złotych

Category: Region
Utworzone: piątek, 23, styczeń 2015 08:54

BIESZCZADY / USTRZYKI GÓRNE / Dzisiaj, na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęła kwota 2.125 zł za weekend w placówce Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych - pod hasłem ŚLADAMI WATAHY.

11720

Aukcja wystawiona przez Bieszczadzki Oddział SG jest nawiązaniem do popularnego serialu telewizji HBO, którego bohaterami byli bieszczadzcy strażnicy graniczni. Została okrzyknięta hitem aukcyjnym. Rozpoczęła się od złotówki i osiągnęła kwotę 2.125 zł. W licytacji wzięło udział 18 osób.

Zwycięzcą aukcji został mieszkaniec Dolnego Śląska, który wraz z osobą towarzyszącą będzie mógł spotkać się z funkcjonariuszami Straży Granicznej którzy byli - konsultantami przy produkcji serialu, wziąć udział w nocnym patrolu i przejść szlakami bohaterów filmu.

Straż Graniczna zapewnia zakwaterowanie w pokojach gościnnych placówki w Ustrzykach Górnych.

Rzecznik prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Euroregionu Karpaty

Category: Region
Utworzone: piątek, 20, czerwiec 2014 10:56

ŁUPKÓW / Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zajęła II miejsce podczas VIII Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych Euroregionu Karpaty.

Zawody zostały rozegrane dniach 12 – 13 czerwca  na strzelnicy ZK w Łupkowie. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele podkarpackich służb mundurowych oraz funkcjonariusze służby więziennej i policji z Węgier i ze Słowacji, łącznie 17 trzyosobowych drużyn.

Podczas zawodów rozegrano indywidualne i zespołowe konkurencje strzeleckie dla mężczyzn i kobiet z pistoletu Walter wz. 99 oraz pistoletu maszynowego Glauberyt wz. 98. Uzupełnieniem zmagań strzeleckich była konkurencja w zakresie rzutu granatem ćwiczebnym do wyznaczonego celu. O kolejności miejsc zajętych przez poszczególnych zawodników lub drużyny w danej klasyfikacji decydowała najwyższa ilość punktów, uzyskanych we wszystkich programowych konkurencjach łupkowskich zawodów.

W wyniku zmagań najlepszą męską drużyną mistrzostw okazali się funkcjonariusze Służby Więziennej z ZK w Łupkowie, drugie miejsce zajęli strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego OSG  a trzecie Liga Obrony Kraju. Funkcjonariusze BiOSG dobrze spisali się również w indywidualnej klasyfikacji mężczyzn, na pierwszym miejscu zawody ukończył chor.szt. SG Krzysztof Lis (Komenda Oddziału) a na trzecim mł. chor. SG Jarosław Wirth (Komenda Oddziału). W klasyfikacji indywidualnej kobiet na pierwszym miejscu, zawody ukończyła funkcjonariuszka słowackiej policji z Preszowa, a tuż za nią na drugiej pozycji uplasowała się plut. Katarzyna Popowicz (PSG Korczowa)  i kpt. SG Joaanna Siepioła (Komenda Oddziału).  W klasyfikacji drużynowej kobiet funkcjonariuszki BIOSG były bezkonkurencyjne zajmując I miejsce.

Patronat nad zawodami objął Dyrektor Generalny Służby Więziennej – gen. Jacek Włodarski.

 

10466

10467

10468

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

IV Manewry Ratownictwa Medycznego

Category: Ustrzyki
Utworzone: poniedziałek, 16, czerwiec 2014 10:11

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów med oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

USTRZYKI GÓRNE / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych uczestniczyli w „IV Manewrach Ratownictwa Medycznego”.

Ćwiczenia odbyły się w dniach 6 – 8 czerwca w Ustrzykach Górnych i zostały zorganizowane przez Bieszczadzką Grupę GOPR. Głównym celem szkolenia było poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności związanych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podczas pierwszego dnia manewrów uczestnicy słuchali wykładów dotyczących hipotermii, urazów u dzieci i chorób wewnętrznych. W drugim dniu odbyły się zajęcia praktyczne polegające na ćwiczeniach w udzielaniu pierwszej pomocy oraz udziale w ośmiu symulowanych  akcjach ratowniczych w okolicy Ustrzyk Górnych w tym również na basenie.

W manewrach uczestniczyły dwa trzyosobowe zespoły funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Ustrzykach Górnych a jednym z instruktorów był funkcjonariusz SG z Wydziału Zabezpieczenia Działań z Komendy BiOSG w Przemyślu.

 10446

{gallery}med{/gallery}

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział

Straży Granicznej

 

Spokojnie, to tylko ćwiczenia FOTO

Category: Fotorelacje
Utworzone: środa, 04, czerwiec 2014 06:26

BIESZCZADY / 28 maja, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Wojtkowej, koordynowali ćwiczenia w ramach szkolenia rotacyjnego pododdziałów Narodowych Sił Rezerwowych. Zadanie ćwiczebne dotyczyło strategii ochrony granicy państwowej podczas wystąpienia zagrożeń transgranicznych w tym masowej, nielegalnej migracji. 

W  ramach poligonu 1 kompania Narodowych Sił Rezerwowych Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego z Rzeszowa, wspierana instruktorami z 14 dywizjonu artylerii samobieżnej, w rejonie bieszczadzkiej placówki Straży Granicznej w Wojtkowej realizowała zintegrowane zajęcia ćwiczebne. Tematem szkolenia było:"Wzmocnienie ochrony granicy państwowej podczas wystąpienia sytuacji kryzysowej”.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Wojtkowej uczestniczyli najpierw w zajęciach teoretycznych w Trzciańcu, a następnie w praktycznym koordynowaniu działań prowadzonych bezpośrednio na granicy państwa.

Scenariusz ćwiczeń zakładał hipotetyczną sytuację w wyniku której na skutek niestabilnej sytuacji polityczno-gospodarczej w państwie sąsiednim narastają niepokoje społeczne, pogarsza się sytuacja gospodarcza w następstwie czego dochodzi do załamania poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego. W skutek takiej sytuacji  miejscowa ludność, przemytnicy oraz nielegalni migranci coraz częściej w nielegalny sposób próbują przedostawać się na terytorium Polski. Na potrzeby ćwiczenia stworzona została grupa nielegalnych migrantów, których pozorowali żołnierze pod kierunkiem funkcjonariusza SG.

Działania pościgowe i graniczne trwały kilka godzin i zakończyły się pełnym sukcesem.

Po zakończeniu zajęć plutony zostały przegrupowane do Trzciańca gdzie koordynator ćwiczenia wraz z Komendantem placówki SG z Wojtkowej ppłk SG Mariuszem Wróblem podsumowali ćwiczenie i omówili przyjętą strategię działania.

 10318 thumb medium480 360

 

 

Źródło: Rzecznik prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

baner PO WER 300x250 pomarańcz 2 1 1 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Promowane firmy

 

Nasze Ustrzyki

250px-POL_Ustrzyki_Dolne_COA.svgUstrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktMapa Ustrzyk
punktHistoria Ustrzyk
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Ustrzyk
punktMuzea Ustrzyk

Komunikacja

ikonka_7Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktPKS Ustrzyki

punktPrywatni

Artykuły sponsorowane

Videorelacje

Szkoły

Ostatnie komentarze

 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 03:29
  спайс наркотики купить купить огнестрельный макаров зоофилы бесплатно проститутки челябинска зоо порно ...
   
 • Kontakt
  Schweigerrab 20.03.2018 03:28
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  Yggrnrab 20.03.2018 02:51
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 02:30
  наркотические курительные смеси проститутки волгограда купить наркотики красноярск детские порно ...
   
 • Kontakt
  Valentirab 20.03.2018 02:18
  Hello. And Bye.