maciek1

Zatrudnianie cudzoziemców baner 750x100px 4

2

Partnerzy

sanok2_kopia

ustrzyki

zarszyn

besko

lesko

lesko2

krosno

jaslo

brzozow

dynow

przemysl

podkarpacie

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem ustrzykionline.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
Tel. 506 137 803

Linki

Portale

Dzielnice


Stowarzyszenia

Urzędy
Urząd Skarbowy
ZUS
Urząd Miasta
Urząd Gminy
StarostwoPowiatowe
Urząd Pracy

Parafie

Szkoły

4 items tagged "Zagroda Muczne"

Wyników 1 - 4 z 4

80 tys. turystów odwiedziło Zagrodę Muczne w sezonie letnim

Category: Region
Utworzone: czwartek, 04, wrzesień 2014 11:54

Od długiego weekendu majowego Zagrodę Muczne odwiedziło 80 tys. osób. Od początku istnienia Zagrody liczba odwiedzających osiągnęła już 183 tys. Wśród odwiedzających przeważały osoby indywidualne, które zwiedzając Bieszczady, przyjeżdżały również zobaczyć żubry. Nie zabrakło także zorganizowanych wycieczek. Część z nich korzystała, po uprzednim umówieniu, z bezpłatnych usług przewodnika.

zagrodamuczne

Obecnie Zagroda Muczne liczy 10 żubrów, z których najmłodszy Puder niedawno przyszedł na świat.

Pomysł założenia pokazowej zagrody tych zwierząt wiąże się z projektem poprawy kondycji genetycznej żubrów rasy białowiesko-kaukaskiej, zwanej górską. Hodowla żubra w Bieszczadach rozpoczęła się w 1963 roku i z powodzeniem kontynuuje się ją do dzisiaj. Pierwsza aklimatyzacyjna zagroda powstała nad potokiem Żwir w Nadleśnictwie Stuposiany. Obecnie Zagroda Muczne zajmuje powierzchnię około 8 ha i liczy dwanaście żubrów rasy białowiesko-kaukaskiej. Zainteresowani mogą odwiedzać zagrodę przez cały rok, od godzin poranny do zmroku (7.00-19.00).

A.T.

Nadleśnictwo Stuposiany

Kolejny żubr przyszedł na świat

Category: Region
Utworzone: piątek, 01, sierpień 2014 07:28

W zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem kolejne narodziny - tym razem na świat przyszła żubrzyczka, której matką jest krowa Uroa pochodząca ze Szwajcarii. To już piąty żubr urodzony w zagrodzie.

article

- Spodziewaliśmy się tych narodzin, gdyż Uroa już od pewnego czasu trzymała się nieco z dala od stada, a po wycieleniu przez kilka dni tak chroniła swe potomstwo, że nie mogliśmy nawet określić płci cielaka – mówi Ewa Tkacz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Stuposiany. – Młode wygląda zdrowo, karmione przez matkę, szybko nabiera sił.

1


Nadleśnictwo Stuposiany wraz z Polskim Radiem Rzeszów ogłosiło konkurs na imię dla małej żubrzycy. Propozycje można nadsyłać pocztą e-mail na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 8 sierpnia tego roku. Imię żubrzycy musi zaczynać się od liter „Pu", gdyż „P" oznacza, że jest to żubr urodzony w Polsce, „u" zaś świadczy o tym, że pochodzi z linii karpackiej. Przykładem tego jest świeżo nadane imię „Puder" dla żubrzyka urodzonego przed miesiącem. Lista imion nadanych dotąd żubrom dostępna na stronie internetowej Nadleśnictwa Stuposiany.

2


Rozstrzygnięcia konkursu dokonają członkowie Kapituły Miłośników Bieszczadzkiej Przyrody podczas Dnia Żubra w Lutowiskach 9 sierpnia. Dla autora zwycięskiej propozycji przewidziano nagrody niespodzianki.

Zagroda żubrów w Mucznem w ciągu dwóch lat istnienia zdobyła sobie już sporą popularność. Do tej pory odwiedziło ją ponad 135 tysięcy turystów. Obecnie w zagrodzie znajduje się 12 żubrów.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Fot. Tomasz Różycki

Żubrzyk z Mucznego ma już imię

Category: Region
Utworzone: wtorek, 29, lipiec 2014 10:29

Puder – to imię młodego żubra, który 23 czerwca przyszedł na świat w zagrodzie pokazowej w Mucznem. Wybrano je spośród kilkudziesięciu propozycji nadesłanych przez czytelników czasopisma Poznaj Swój Kraj. Autorką imienia jest pani Ewa z Oświęcimia.

żubrzyk

- Zdecydowaliśmy się na imię PUDER, bo jest krótkie, dźwięczne i dobrze brzmiące, a jednocześnie łatwe do wymówienia również przez zagranicznych turystów – uzasadniał Paweł Cukrowski, redaktor naczelny miesięcznika Poznaj Swój Kraj. - Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem naszych czytelników, co dowodzi, że sprawy ochrony dzikiej przyrody są ważne dla naszych rodaków. Uroczyste nadanie imienia Pudrowi przewidywane jest w dniu 9 sierpnia podczas Dnia Żubra w Lutowiskach, wtedy też Pani Ewie wręczymy voucher na bezpłatny weekend dla dwóch osób w jednym z siedmiu czterogwiazdkowych hoteli sieci FOCUS w Polsce.
Imiona bieszczadzkich żubrów urodzonych w niewoli powinny zaczynać się od liter „Pu". Wśród propozycji nadsyłanych pocztą tradycyjną i elektroniczną najczęściej powtarzały się: Pupil, Puzon, Puszczyk, ale były też zupełnie nowe, jak choćby Pudzian, Puszczad czy Pustupek.
Matką Pudra jest krowa o imieniu Stupna, pochodząca z Francji. Malec wciąż trzyma się jej blisko, ale, jak twierdzą leśnicy, bardzo szybko rośnie. Jest on już czwartym żubrem urodzonym w zagrodzie, a pochodzącym od rodziców sprowadzonych tu w ramach projektu poprawy puli genetycznej bieszczadzkich stad.
Zagroda żubrów w Mucznem w ciągu dwóch lat istnienia zdobyła sobie już sporą popularność. Do tej pory odwiedziło ją ponad 135 tysięcy turystów.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Noworodek w żubrzej zagrodzie

Category: Region
Utworzone: środa, 25, czerwiec 2014 12:22

W pokazowej zagrodzie żubrów w Mucznem 23 czerwca przyszedł na świat młody żubrzyk. Jego matką jest krowa o imieniu Stupna, pochodząca z Francji. Cielak wraz z matką przez dwa dni trzymały się z dala od liczącego 10 osobników stada. Obecnie Stupna żeruje już razem ze swymi pobratymcami, ale bardzo uważnie strzeże swego noworodka.

article

 - To już czwarty żubr urodzony w zagrodzie, a pochodzący od rodziców sprowadzonych tu w ramach projektu poprawy puli genetycznej bieszczadzkich stad – mówi Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany. – Imię dla niego będziemy wybierać w drodze konkursu organizowanego razem z miesięcznikiem Poznaj Swój Kraj. Jego czytelnicy będą mogli przesyłać swoje propozycje.
Imiona bieszczadzkich żubrów urodzonych w niewoli powinny zaczynać się od liter „Pu" – szczegóły wkrótce na stronach Nadleśnictwa Stuposiany i na łamach miesięcznika Poznaj Swój Kraj. Zagroda żubrów w Mucznem w ciągu dwóch lat istnienia zdobyła sobie już sporą popularność. Do tej pory odwiedziło ją ponad 125 tysięcy turystów.

article1

article2

 

 

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Tomasz Różycki

baner PO WER 300x250 pomarańcz 2 1 1 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Promowane firmy

 

Nasze Ustrzyki

250px-POL_Ustrzyki_Dolne_COA.svgUstrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktMapa Ustrzyk
punktHistoria Ustrzyk
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Ustrzyk
punktMuzea Ustrzyk

Komunikacja

ikonka_7Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktPKS Ustrzyki

punktPrywatni

Artykuły sponsorowane

Videorelacje

Szkoły

Ostatnie komentarze

 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 03:29
  спайс наркотики купить купить огнестрельный макаров зоофилы бесплатно проститутки челябинска зоо порно ...
   
 • Kontakt
  Schweigerrab 20.03.2018 03:28
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  Yggrnrab 20.03.2018 02:51
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 02:30
  наркотические курительные смеси проститутки волгограда купить наркотики красноярск детские порно ...
   
 • Kontakt
  Valentirab 20.03.2018 02:18
  Hello. And Bye.