maciek1

Zatrudnianie cudzoziemców baner 750x100px 4

2

Partnerzy

sanok2_kopia

ustrzyki

zarszyn

besko

lesko

lesko2

krosno

jaslo

brzozow

dynow

przemysl

podkarpacie

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem ustrzykionline.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
Tel. 506 137 803

Linki

Portale

Dzielnice


Stowarzyszenia

Urzędy
Urząd Skarbowy
ZUS
Urząd Miasta
Urząd Gminy
StarostwoPowiatowe
Urząd Pracy

Parafie

Szkoły

2 items tagged "akcje ratownicze"

Wyników 1 - 2 z 2

Bieszczadzki Raport Tygodniowy – uwaga na gwałtowne burze w Bieszczadach

Category: Region
Utworzone: piątek, 01, sierpień 2014 09:41

Często osoby, które wybierają się w góry, nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie stwarzają warunki pogodowe. Dlatego tak bardzo ważne jest sprawdzanie prognozy pogody, zanim wybierzemy się na górskie wycieczki.

W ostatnich dniach przez Bieszczady przeszło kilka gwałtownych burz. Bieszczadzki Oddział GOPR-u uczestniczył w kilku poważnych interwencjach i akcjach ratowniczych.

Gniazdo Tarnicy-001

Wczoraj, 31 lipca około godziny 15.25 GOPR otrzymał zgłoszenie o poszkodowanej przez piorun rodzinie znajdującej się u źródeł Sanu. W akcję ratowniczą zostali zaangażowani ratownicy ze stacji w Ustrzykach Górnych, o wsparcie poproszono oddział Straży Granicznej z placówki w Stuposianach oraz wezwano zespół Lotniczego Pogotowia Ratowniczego ze Sanoka. Ze względu na trudne warunki pogodowe, śmigłowiec LPR wylądował w Ustrzykach Górnych przy stacji GOPR-u. Stamtąd lekarz i ratownik medyczny samochodem zostali przewiezieni na miejsce wypadku, gdzie wcześniej udali się ratownicy GOPR-u. Pilot śmigłowca oczekiwał na poprawę warunków pogodnych. Około 17.15 ratownicy dotarli do poszkodowanych osób. Bezpośrednio piorunem została rażona kobieta, zaś mąż i syn odczuli wyładowanie atmosferyczne, ale nie odnieśli żadnych poważnych urazów. Około godziny 17.30 kobieta została zabrana śmigłowcem LPR z Przełęczy Użockiej do szpitala w Rzeszowie. Na chwilę obecną stan kobiety określono jako ciężki, gdyż została poparzona na całej powierzchni ciała. Pozostała część rodziny zeszła wraz z ratownikami do Tarnawy Niżnej.

W tym samym czasie ratownicy GOPR-u uczestniczyli w innej akcji ratunkowej w okolicy Smereka. Kobieta wraz z dwójką dzieci wybrała się w Bieszczady. W czasie wędrówki zastała ich burza, na którą nie byli przygotowani. Zawieruchę przeczekali w wiacie przeciwdeszczowej, jednak dzieci mocno się wychłodziły, z tego też względu niezbędna okazała się interwencja GOPR-u. Ratownicy sprowadzili poszkodowanych do Kalnicy, skąd dzieci zostały przekazane pogotowiu ratunkowemu.

W środę również miały miejsce dwie interwencje. Pierwsza z nich dotyczyła 14-letniej dziewczynki, która w okolicach Tarnicy odniosła uraz stawu kolanowego. Poszkodowaną przetransportowano do Wołosatego, gdzie czekało na nią pogotowie ratunkowe.

Z kolei na szczycie Durnej 51-letnia kobieta doznała urazu stawu skokowego. Ratownicy pomogli poszkodowanej dostać się do własnego samochodu. Interwencja nie wymagała udziału pogotowia.

Natomiast we wtorek przez Połoninę Caryńską przeszła gwałtowna burza, w wyniku której zboczyła ze szlaku i zabłądziła 37-letnia kobieta. Ratownicy odnaleźli zaginioną około godziny 18.00.

Planujmy swój odpoczynek w górach z rozwagą i sprawdzajmy stan pogody, jeśli chcemy wędrować po Bieszczadach. Zależy od tego nasze bezpieczeństwo.

Źródło: GOPR

Bieszczadzki Raport Tygodniowy: pracowity weekend bieszczadzkich goprowców

Category: Region
Utworzone: wtorek, 24, czerwiec 2014 09:11

Ostatni długi weekend okazał się bardzo pracowity dla bieszczadzkich ratowników GOPR-u. W dniach od 19 do 22 czerwca 2014 roku miało miejsce aż 13 interwencji. Najwięcej akcji przeprowadzono w piątek 20 czerwca w związku z wyczerpującym „Biegiem Rzeźnika”. Tylko wtedy ratownicy interweniowali 8 razy, w dwóch przypadkach poszkodowanych transportowano śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Lesku. Raz posłużono się nawet techniką linową, aby dotrzeć do poszkodowanej osoby. Poza tym goprowcy byli wzywani głównie do różnego rodzaju kontuzji oraz do przypadków odwodnień i wyczerpania uczestników biegu.

Nieco spokojniej było w pozostałe dni. W czwartek ratownicy interweniowali w sprawie osoby z niewydolnością krążeniową, zaś w sobotę goprowców wzywano 3 razy, głównie do kontuzji i zasłabnięć. Niedziela okazała się najspokojniejszym dniem kończącego się weekendu.

A.Twardy

Gniazdo Tarnicy i Halicza-001

baner PO WER 300x250 pomarańcz 2 1 1 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Promowane firmy

 

Nasze Ustrzyki

250px-POL_Ustrzyki_Dolne_COA.svgUstrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktMapa Ustrzyk
punktHistoria Ustrzyk
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Ustrzyk
punktMuzea Ustrzyk

Komunikacja

ikonka_7Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktPKS Ustrzyki

punktPrywatni

Artykuły sponsorowane

Videorelacje

Szkoły

Ostatnie komentarze

 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 03:29
  спайс наркотики купить купить огнестрельный макаров зоофилы бесплатно проститутки челябинска зоо порно ...
   
 • Kontakt
  Schweigerrab 20.03.2018 03:28
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  Yggrnrab 20.03.2018 02:51
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 02:30
  наркотические курительные смеси проститутки волгограда купить наркотики красноярск детские порно ...
   
 • Kontakt
  Valentirab 20.03.2018 02:18
  Hello. And Bye.