maciek1

Zatrudnianie cudzoziemców baner 750x100px 4

2

Partnerzy

sanok2_kopia

ustrzyki

zarszyn

besko

lesko

lesko2

krosno

jaslo

brzozow

dynow

przemysl

podkarpacie

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem ustrzykionline.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
Tel. 506 137 803

Linki

Portale

Dzielnice


Stowarzyszenia

Urzędy
Urząd Skarbowy
ZUS
Urząd Miasta
Urząd Gminy
StarostwoPowiatowe
Urząd Pracy

Parafie

Szkoły

8 items tagged "policja"

Wyników 1 - 8 z 8

Policyjne działania "Trzeźwy poranek"

Category: Kronika
Utworzone: wtorek, 09, luty 2016 08:30

POWIAT BIESZCZADZKI / Stan trzeźwości 255  kierujących przebadali wczoraj ustrzyccy  policjanci w ramach "Trzeźwego poranka". Działania prowadzone były od godz. 4 do 10 na drogach całego Podkarpacia. Wszyscy przebadani na terenie powiatu bieszczadzkiego byli trzeźwi.

2135875203

Wczoraj od wczesnego rana policjanci prowadzili działania "Trzeźwy Poranek". W czasie przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 255 kierujących pojazdami. Wszyscy byli trzeźwi.  To kolejne wzmożone działania podejmowane przez policjantów mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

 

KPP Ustrzyki Dolne

Uchronić przed zamarznięciem

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 04, styczeń 2016 08:43

PODKARPACIE / Jesień i zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wyziębienie organizmu. Nierzadko takie osoby są pod działaniem alkoholu. 

354989477

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową.  Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu, dlatego policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie.
 
Funkcjonariusze jak co roku sprawdzają opuszczone budynki, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, parki i skwery. Jednak nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Policja apeluje o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas tych pierwszych mrozów.
  
Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub Straż Miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. 
 
W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.
Więcej na ten temat na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie

Źródło: KWP

Trzeźwy niedzielny poranek w Bieszczadach

Category: Kronika
Utworzone: wtorek, 16, czerwiec 2015 10:21

POWIAT BIESZCZADZKI / W niedzielę policjanci zbadali stan trzeźwości 320 kierowców. Wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi. Funkcjonariusze swoje działania prowadzili w ramach akcji "Trzeźwy poranek".

873808385

W niedzielny poranek bieszczadzcy policjanci prowadzili działania prewencyjne ”Trzeźwy poranek”. Celem takiej akcji jest wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących z naszych dróg.  Policjanci zbadali stan trzeźwości 320 kierujących, wszyscy kierujący byli trzeźwi.

 

KPP Ustrzyki Dolne

Każdego roku Policja odnajduje coraz więcej osób zaginionych

Category: Wydarzenia
Utworzone: środa, 15, kwiecień 2015 09:02

 

POLSKA / Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

1676306384


W Polsce, co podkreśla Najwyższa Izba Kontroli  już w pierwszym zdaniu podsumowania wyników kontroli, stworzono system poszukiwań osób zaginionych. Co więcej, zadbano o ustawowe uporządkowanie działań, podejmowanych w przypadku zaginięcia osoby – stworzono bazę danych DNA osób zaginionych i ich rodzin. Umożliwia to funkcjonariuszom identyfikację osób zaginionych z ujawnionymi na terenie całego kraju, jak również za granicą osobami, o nieustalonej tożsamości i nieznanymi zwłokami.

W Policji również wypracowano procedury postępowania w przypadku otrzymywania zawiadomienia o zaginięciu osoby i prowadzenia czynności poszukiwawczych, zwłaszcza w stosunku do dzieci. W tym celu powstał system Child Alert.

Ponadto w Komendzie Głównej Policji zbudowano komórkę odpowiedzialną za ogólnopolską koordynację poszukiwań – Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, która nadzoruje w sposób szczególny poszukiwania osób zaginionych, jak również w uzasadnionych przypadkach bezpośrednio uczestniczy w prowadzonych działaniach poszukiwawczych na terenie całego kraju. Wykorzystywane w tym celu jest Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań oraz bezzałogowy statek latający.

Równocześnie Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie podkreśliła, że Policja w sposób precyzyjny określiła m. in. właściwość miejscową jednostek organizacyjnych Policji do prowadzenia poszukiwań.

W tym roku Komendant Główny Policji zatwierdził program szkolenia kursu specjalistycznego dla policjantów zajmujących się zaginięciami, który wdrożony zostanie w ciągu paru miesięcy. Poprzedzone było to pilotażowymi szkoleniami dla ponad 240 policjantów z kraju.

Oczywiście przy tej skali działań Policji mogły pojawić się błędy, które poprzez zbudowanie właściwego systemu muszą być jak najszybciej identyfikowane i korygowane. Po to zbudowano m.in. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP. Wnioski końcowe Najwyższej Izby Kontroli mówiące o zintensyfikowaniu współpracy z innymi podmiotami, zaangażowanymi w poszukiwania, usprawnienie współpracy z Prokuraturą, zintensyfikowanie szkoleń, czy też usprawnienie obiegu informacji między jednostkami Policji nie są podstawą do kontestowania kompleksowych działań Policji w tym zakresie.

Nie byłoby tak dużej skuteczności działań poszukiwawczych Policji, które dziś prowadzone są nie tylko w kraju, ale również za granicą. Nie byłoby systematycznego zmniejszania liczby osób nieodnalezionych, gdyby system zbudowany w Policji nie działał.

Od lat 60-tych – od kiedy prowadzi się statystykę zaginięć – wg stanu na koniec 2014 roku nie odnaleziono przez lata ponad 3700 osób. Zaledwie rok wcześniej liczba ta wynosiła 4061, zaś dwa lata wcześniej 4282.

Źródło: Komenda Główna Policji
 
KPP Ustrzyki Dolne

¾ Polaków ma zaufanie do Policji

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 26, styczeń 2015 14:36

POLSKA / Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.

1363139449

Zaufanie do Policji

Policja cieszy się zaufaniem Polaków. Większość respondentów (72 proc.) zadeklarowała, że zdecydowanie lub raczej ufa tej instytucji. Częściej taką deklarację składają kobiety (79 proc.), niż mężczyźni (64 proc.). Wyraźnie mniejsze zaufanie do Policji mają ludzie młodzi (60 proc.).

Poczucie bezpieczeństwa

Dwie trzecie pytanych zgodziło się, że obecność patroli sprawia, że czują się bezpieczniej. Taką deklarację składały częściej kobiety (68 proc.), niż mężczyźni (59 proc.). Najwięcej pozytywnych odpowiedzi udzieliły osoby w przedziale wiekowym od 35-54 lat. Nieco rzadziej zdanie to podzielały osoby z najmłodszej grupy wiekowej (59 proc.).

Kontrole trzeźwości

Respondenci ocenili również liczbę przeprowadzanych przez Policję kontroli trzeźwości. Przypomnijmy, że od 2014 roku znacząco została zwiększona ich liczba. W 2014 roku policjanci przeprowadzili 15,4 mln kontroli. To prawie 2 razy więcej niż w 2013 roku (8,8 mln). Mimo tej znaczącej różnicy w ocenie prawie połowy respondentów (46 proc.) kontrole trzeźwości kierowców są przeprowadzane za rzadko. Tylko 7 proc. pytanych miało odwrotną opinię, deklarując, że odbywają się one za często.

Zmiany w przepisach

Polacy mają natomiast bardzo zdecydowane zdanie dotyczące karania nietrzeźwych kierowców. Prawie wszyscy respondenci (96 proc.) opowiedzieli się za natychmiastowym odbieraniem prawa jazdy za recydywę w jeździe pod wpływem alkoholu. Zdania respondentów były natomiast podzielone w sprawie propozycji MSW dotyczącej obierania prawa jazdy za przewożenie zbyt dużej liczby osób.  W tym przypadku zaostrzenie przepisów miało prawie tyle samo zwolenników (49 proc.), co przeciwników (47 proc.)

Polacy zapytani o opinie w sprawie obierania kierowcom prawa jazdy za rażące naruszenie  przepisów nieco częściej opowiadali się za (53 proc.), niż przeciw (44 proc.) takiej sankcji. Niemniej jednak w grupie mężczyzn i ludzi młodych więcej jest przeciwników, niż zwolenników tego rozwiązania.

***

Sondaż „Opinie Polaków na temat bezpieczeństwa wewnętrznego” zrealizowany w dniach od 10 do 13  grudnia 2014 roku metodą wywiadów telefonicznych (CATI) na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej 16+, N=1002 na zlecenie MSW.

 

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

KPP Ustrzyki Dolne

Podsumowano pracę ustrzyckich policjantów za rok 2014

Category: Wydarzenia
Utworzone: piątek, 23, styczeń 2015 09:17

USTRZYKI DOLNE / Wczoraj odbyła się roczna odprawa ustrzyckich policjantów. W odprawie uczestniczył Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Sławomir Szczupak. Jej głównym tematem było podsumowanie minionego roku.

1113204979


W odprawie wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Bieszczadzki Marek Andruch, Zastępca BurmistrzaUstrzyk Dolnych Ewa Sudoł, Wójt Gminy Czarna Bogusław Kochanowicz, Wójt Gminy Lutowiska Krzysztof Mróz
oraz kadra kierownicza, funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.


Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych mł. insp. Adam Winiarski
rozpoczął odprawę witając przybyłych gości oraz policjantów i pracowników cywilnych, następnie omówił sprawy kadrowe i dyscyplinarne, przedstawił sprawę zakończonego remontu komendy.  Wskazał też priorytety Policji na rok 2015 i główne kierunki pracy ustrzyckich policjantów. Komendant podziękował przedstawicielom samorządów za dobrą współpracę i za finansowe wsparcie działań ustrzyckiej Policji. Pracę policjantów Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podsumowała i oceniała I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych podinsp. Ryszarda Czerenkiewicz, a wyniki funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego przedstawił naczelnik tego wydziału  kom. Grzegorz Koczera.


Po nich głos zabrała Zastępca Burmistrza Ewa Sudoł i Starosta Bieszczadzki Marek Andruch, którzy podziękowali policjantom za dobrą pracę, jednocześnie wskazując na odpowiedzialność i znaczenie codziennej służby wszystkich funkcjonariuszy.


Na koniec odprawę podsumował  Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji
 insp. Sławomir Szczupak, który podkreślił znaczenie współpracy z samorządami lokalnymi. Na koniec podziękował wszystkim za wkład wniesiony w codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Docenił także wkład pracowników cywilnych, dzięki którym funkcjonowanie komendy odbywa się bez problemów.

 

KPP Ustrzyki Dolne

Policjanci podczas Dnia Babci i Dziadka

Category: Wydarzenia
Utworzone: czwartek, 22, styczeń 2015 08:17

USTRZYKI DOLNE / Wczoraj w Ustrzyckim Domu Kultury odbyła się uroczystość dnia babci i dziadka, której organizatorem był Klub Seniora „Radość Życia” z Ustrzyk Dolnych. Policjanci korzystając z okazji rozdawali ulotki z ważnymi informacjami,  które mogą zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych.

2020023629


Ustrzyccy policjanci wykorzystują każdą okazję, aby spotkać się z osobami starszymi i samotnie mieszkającymi, i przypomnieć jak unikać zagrożeń. Wczoraj takie spotkanie odbyło się w Ustrzyckim Domu Kultury. Funkcjonariusze przypomnieli na czym polega m.in. oszustwo - metodą na wnuczka i przestrzegali, jak należy się zachować, aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa.

Policjanci radzą babciom i dziadkom, by zachowali ostrożność. Jeżeli dzwoni ktoś, kto podszywa się pod członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. W takich sytuacjach najlepiej skontaktujmy się od razu z najbliższymi lub Policją.

177760044

Podczas spotkania policjanci rozdawali specjalnie przygotowane ulotki w formie Notatnika Seniora, który zawiera wiele cennych informacji, oraz serduszka akcji - Kochamy więc mówimy "STOP wariatom drogowym”, które babcie i dziadkowie właśnie w dniu swojego święta mogą wręczyć swoim najbliższym z osobistą adnotacją.

Uroczystość uświetniły występy dzieci z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

Spotkanie odbyło się w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczny Senior” oraz promocji kampanii społecznej ”Stop wariatom drogowym”.

 

KPP Ustrzyki Dolne

"Trzeźwy poranek" i trzeźwi kierowcy

Category: Kronika
Utworzone: wtorek, 20, styczeń 2015 14:13

POWIAT BIESZCZADZKI / 349 kontroli i żadnych nietrzeźwych kierujących to efekt akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej w niedzielny poranek w Bieszczadach.

1473825194

W niedzielę od wczesnych godzin porannych bieszczadzcy policjanci przeprowadzali kontrole drogowe w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Policjanci skontrolowali 349 kierowców. Tym razem obyło się bez nieprawidłowości. Wszyscy sprawdzeni kierujący byli trzeźwi.

Przypominamy, że celem policyjnych działań „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu.

 

KPP Ustrzyki Dolne

baner PO WER 300x250 pomarańcz 2 1 1 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Promowane firmy

 

Nasze Ustrzyki

250px-POL_Ustrzyki_Dolne_COA.svgUstrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktMapa Ustrzyk
punktHistoria Ustrzyk
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Ustrzyk
punktMuzea Ustrzyk

Komunikacja

ikonka_7Ustrzyki Dolne – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne... więcej

punktPKS Ustrzyki

punktPrywatni

Artykuły sponsorowane

Videorelacje

Szkoły

Ostatnie komentarze

 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 03:29
  спайс наркотики купить купить огнестрельный макаров зоофилы бесплатно проститутки челябинска зоо порно ...
   
 • Kontakt
  Schweigerrab 20.03.2018 03:28
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  Yggrnrab 20.03.2018 02:51
  Hello. And Bye.
   
 • Kontakt
  SergeyBAT 20.03.2018 02:30
  наркотические курительные смеси проститутки волгограда купить наркотики красноярск детские порно ...
   
 • Kontakt
  Valentirab 20.03.2018 02:18
  Hello. And Bye.